Kaynak; Herkes Tam Bir Uyum İçerisinde Çalışıyor

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Kahramanmaraş’ımızın Ticaret ve Sanayi Odasının, Esnaf odasının, Kahramanmaraş’ın siyasetçisinin tam bir uyum içerisinde, şehrin meselelerini düşündüğünü ve kafa yorduğunu hep birlikte yaşadık” dedi.

Kaynak; Herkes Tam Bir Uyum İçerisinde Çalışıyor
 Kaynak, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasınca (KMTSO) düzenlenen Birlik ve Beraberlik Programında yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş için tüm kurum ve kuruluşların birlik içerisinde çalıştığını söyledi.

Kaynak, 2002 yılında Türkiye’nin 80 cente muhtaç olduğunu belirterek: “3 Kasım seçimlerinden sonra Abdullah Gül hükümeti kurulduğunda iktidar, muhalefet Ticaret ve Sanayi Odasında Kahramanmaraş’ın önceliklerini konuşmuştuk. O günkü tablo bugün ile kıyaslanmayacak tabloydu. O gün, 80 cente muhtaç bir ülke, bankaları batmış. 40-50 milyar dolar borcu var. O gün Dünya Ticaret Merkezine El-Kaide tarafından yapılan terör saldırısı olayından sonra ABD Afganistan’a bir koalisyon eşliğinde askeri hareket kararı almıştı. Türkiye Afganistan’a asker gönderme karşılığında 100-200 milyon doların pazarlığını yapıyordu. Bizde seçim meydanlarında bizim askerimizin kan pazarlık konusu yapılamaz. Bizim askerimizin ancak ülkemizin menfaati için ancak milletimizin huzuru için, ancak bu vatan sınırları içerisinde bizim mutlu ve mesut yaşamamız için görev yaparlar. Böyle bir tablo içerisinde biz Ticaret ve Sanayi Odamızda, Kahramanmaraş’ın önceliklerini konuşmuştuk” dedi.HERKES TAM BİR UYUM İÇERİSİNDE

Kahramanmaraş’ımızın Ticaret ve Sanayi Odasının, Esnaf odasının, siyasetçisinin tam bir uyum içerisinde, şehrin meselelerini düşündüğünü ve kafa yorduğunu hep birlikte yaşadıklarını belirten Kaynak şunları dile getirdi: “Kahramanmaraş basını da şehrin meselelerini duyarlı oldu. 14 yıl sonra geriye döndüğümüzde Kahramanmaraş’ın hangi noktadan hangi noktaya geldiğini görüyoruz. 230 milyar dolar ekonomi büyüklüğünden bu gün 800 milyar doları aşmış bir Türkiye ekonomisi.- 30 milyar dolar ihracattan 150 milyar doları aşmış bir Türkiye ekonomisi”160’TAN FAZLA OKULU VAR

Kaynak, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasınca (KMTSO) düzenlenen Birlik ve Beraberlik Programında yaptığı konuşmada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye ve dünyaya verdiği zararları anlattı. FETÖ'nun 160'dan fazla ülkede okullar kurduğunu belirten Kaynak, Türkiye'de kanun hükmündeki kararnameyle kapatılan okul sayısının 920 olduğunu, dünyada yaptıkları okul sayısının 783 ile neredeyse buraya yakın olduğunu kaydetti.

FETÖ'nün inananlardan "hizmet" diye himmet parası toplayarak Afrika'da, Avrupa'da, Balkanlarda, Kafkaslarda okullar açtığına dikkati çeken Kaynak, "Bu gayrimüslim devletlerde okuyup da bizden sizden Allah rızası için aldıkları parayla İslam'ı seçtiğini duyduğunuz bir tek çocuk oldu mu? Allah için bir tek çocuk duyduğunuz mu? Ben cevabın 'hayır' olduğunu çok kesin biliyorum. Çünkü bu yapının böyle bir derdi yok." dedi.

Yapının yargı, güvenlik, ordu, mülkiye ve maliye üzerinde yoğunlaştığını ifade eden Kaynak, karayolları hiç ilgi alanlarında olmayan yapının Telekomünikasyon İletişim Başkanlığını tamamen ele geçirildiğini anlatarak "İnsanların özel hayatını, ticari ilişkisini dinleyeceksiniz, izleyeceksiniz, sonra bu kasetler şantaj kaseti olarak karşınıza çıkacak." diye konuştu.FETÖ'nün bir hedefinin de yeni bir din anlayışı olduğun vurgulayan Kaynak, şunları kaydetti: "İslam adına cinayet işleyen, İslam'ın i'sine kurban olması gereken DAİŞ'te, FETÖ'nün İslam adına bir vaiz olarak dünya üzerinde masum, kendisine eğitime adamış bir vaiz olarak lanse edilen FETÖ hareketiyle ne farkı var. Bir tanesine Irak'ın, Suriye'nin topraklarının yaklaşık 3'te birini verdiler. Hepsi 30-40 bin kişilik bir eşkıya grubu. Orada o çetenin de, o eşkıya grubunun da uyruklarına baktığınız zaman hepsi Müslüman devletlerin çocukları değil. FETÖ'nun ikinci ana hedefi bizim dinimizi ifsat etmek. Bu adama yeni vahiyler gelir. Nasıl gelir yeni vahiy? 'Ben rüyamda peygamberimizi görüyorum. O da Allah'tan yeni vahiy alıyor. Bana talimat veriyor'. Bu adam haşa mesih, bu adam mehdi. Bunun inşa ettiği dinde herşey mübah. İstersen kendini gizlemek için namazı gözünle kılabilirsin. Kendini gizlemek için bütün yasaklanmış fiilleri işleyebilirsin. Kendini gizlemek ve hedefe yürümek için her şeyi yapabilirsin. Ama 15 Temmuz'da yaptığın, robotlaştırdığın insanlarla yaptığın hadise hangi ilahi dinin bir tarafına sığar?"

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Vali Vahdettin Özkan, KMTSO Başkanı Serdar Zabun, KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu'nun katılımıyla, Kahramanmaraş'taki bütün şehit ve gazi ailesinin çocuğuna Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası tarafından verilecek bursun protokolü imzalandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2016, 00:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER