Faruk Atlı: Şiddet Değil Siyaset Üretelim

İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Op. Dr. Faruk Atlı, partisinin Bağcılar'daki seçim standına gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınadı. Atlı, “Ülkemizin, yasal zeminde üretilen siyasete ihtiyacı var, şiddete değil. Umarım şiddet kelimesini sadece ‘şiddetle kınıyoruz’ ifadesinde kullanan bir toplum olabiliriz” dedi.

Faruk Atlı: Şiddet Değil Siyaset Üretelim

İYİ Parti'nin İstanbul Bağcılar'da erken seçim için çalışmalar yapan üyelerine gerçekleştirilen bıçaklı saldırıda 1'i ağır 5 İYİ Partili yaralanmıştı. İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Faruk Atlı, yaşanan bu üzücü hadisenin ardından bir açıklama yaptı. Açıklamasında İYİ Parti çatısı altında toplanan Cesur Yüreklerin, iyi insanlardan oluştuğunu ve şiddete meyil edemeyeceğini belirten Atlı, “İYİ’ler kavga etmez. Kavgaları bitirmek için araya girer. Bizim partililerimize yapılan bu saldırıları çok çirkin buluyoruz. Bu saldırılar bize gösteriyor ki meşru zeminde siyaset üretemeyenler son çare olarak kaba kuvvete başvurdular. Biz, İYİ’ler hareketi olarak bu saldırıları, iktidar partisi ve küçük ortağının son çırpınışları olarak yorumluyoruz. Tükenmişliğin eyleme dönüşmüş hali olarak algılıyoruz. Bu demek olmasın ki bu yaptıkları unutulacak. Biz, hakkımızı her türlü yasal zeminde arayacağız ve demokrasiye bıçak sallayan o demokrasi düşmanlarının en ağır cezaları alması için takipçi olacağız. İktidarı bu ve buna benzer saldırılar kurtaramayacak. Bu saldırılar bizim için hazin bir başlangıç; ama onların hazin sonu olacak.” şeklinde konuştu.

Bu tür saldırıların Cesur Yürekleri birbirine daha iyi bağladığını ve mücadele azmini güçlendirdiğini kaydeden Atlı, şu açıklamalarda bulundu: “Bizi, partililerimize yapılan bu hain bıçaklı saldırı üzerken daha onu atlatamamışken bir üzücü olay daha yaşadık. İktidarın küçük ortağının Genel Başkan Yardımcısı çıkıp bu saldırıları kınayacağı yerde ‘provokasyon’ diye açıklama yaptı. Şiddet kimden gelirse gelsin kınanmalı! Siyasetçi şiddet değil, çözüm üretir. Ama demek ki bunların üretebilecekleri bir çözüm kalmamış. Böyle ucuz açıklamalarla kendilerini savunma gayreti içine giriyorlar. Adamların tek düşündüğü mevcut Cumhurbaşkanını ‘Başkan’ yapmak. Tabi biz, Cesur İnsanlar olarak İYİ’ler hareketi olarak siyaset üretemeyenlerle vakit kaybetmeyeceğiz. Biz, söz verdiğimiz gibi toplumun sorunlarına odaklanacağız. Halkımızın her bireyinin derdiyle dertlenecek, en küçük problemlerinin çözümünde onların yanında olacağız. Biz, partili Cumhurbaşkanı gibi kendilerinin yanında olanı sahiplenip geriye kalanları vatan haini ilan etmeyeceğiz. Bu ülkede yaşayan her fert bizim vatandaşımız ve hepsine de kapılarımız açık olacak.”

24 HAZİRAN’DA SANDIKTAN “TAMAM” ÇIKACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında “Şayet bir gün milletimiz tamam derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz” sözlerine de değinen Atlı, “Tamam” seslerinin şimdilik sosyal medyadan yükseldiğini; ancak Türkiye’de tamam seslerinin en çok 24 Haziran’da sandıklardan çıkacağını söyledi. Atlı, “Cumhurbaşkanının ‘Tamam’ ifadesini kullandığı andan bu yana ‘Tamam’ mesajları Twitter'da dünya gündemi ve Türkiye gündeminde trend topic (en çok konuşulan konu) oldu. Bu başlıkta yaklaşık 2 milyonun üstünde tweet atıldı. Demek ki milletin artık ‘Tamam’ diyeceğini kendisi de biliyor. Demek ki İYİ’ler hareketinden korkuyor. Demek ki artık millette karşılığının olmadığını görüyor. Demek ki bir gün gideceğini kendisi de biliyor” ifadelerine yer verdi. (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER