google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Eğitim Sistemi Eski Tas Eski Hamam

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Onikişubat ilçesi Selimiye mahallesinde yaşanan okul sorununu Meclis gündemine taşıdı.

Eğitim Sistemi Eski Tas Eski Hamam

Türkiye yap-boz tahtasına dönüşen eğitim sistemindeki sorunlarla boğuşurken, Onikişubat ilçesinde yer alan Selimiye İlk ve Ortaokulu öğrencileri de zor şartlar altında eğitim hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. Sağlıksız koşullar içerisinde eğitim öğretim hayatlarına devam eden öğrenciler, hali hazırda bozuk olan sistemin içerisinde bir hayli dezavantajlı konumdalar.

Bir evin odaları büyüklüğünde sadece 5 dersliği olan okulda tam 330 öğrenci eğitim görürken, okul mahallenin ihtiyaçlarını hiçbir şartta karşılayamaz vaziyette. Mahallede yaşayan bazı öğrenciler ise taşımalı sistemle başka mahallelerdeki okullara yönlendiriliyor.


Ödenek geldiği halde okulun yapılmadığı iddiaları ayyuka çıkarken CHP’nin çalışkan ismi Ali Öztunç, konuyu TBMM gündemine taşıyarak sorunların çözülmesi adına merak edilen sorulara yanıt aradı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1415

banner1416