Dilek Erdoğanyılmaz: Milletimiz Kirli Siyasetten Usandı Hizmete Talibim

BTP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı H. Dilek Erdoğanyılmaz: “Milletin usandığı, bıktığı, beklentilerini karşılayamayan siyasetçilere ben alternatif bir adayım. Kahramanmaraşlı bunu görür ve fark ederse Kahramanmaraş makûs kaderinden kurtulacaktır. Şehrimize dair bir dilek tutun, biz gerçekleştirelim.”

Dilek Erdoğanyılmaz: Milletimiz Kirli Siyasetten Usandı Hizmete Talibim

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Av. Zühtü Kazancı, Belediye Başkan Adayları ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi.

BTP Genel Başkan Yardımcısı Av. Zühtü Kazancı, toplantıda yaptığı açıklamada, “Bağımsız Türkiye Partisi olarak 2001 yılında Partiyi kurmakla beraber, Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş ile birlikte siyasetin nesil olarak olamasa da fiilen ürettiği projelerle çok daha önceden siyasetin içinde olan birisiydik. Genel Başkanımız çarelerle, çözümlerle birlikte hep siyasetin içinde oldu. Yıllarca Bakan Danışmanlığı yaptı, Milli ekonomi modeline imza attı. Başta Rusya olmak üzere Çin’de, Hindistan, Güney Afrika’da Dünya da aşağı yukarı 4 milyonu kapsayan alanda uygulanan bir model Milli Ekonomi Modelidir.  Adeta şuan Dünyaya yön veren bir modeldir. 2013 yılında Genel başkanımız Putin’in daveti üzerine Rusya’ya giderek Milli Ekonomi modelini anlattı. Burada toplumun her kesiminden insanlar vardı. Rusya 7 yıl boyunca madde madde Milli Ekonomi Modelini hayata geçirdi.  Gönül isterdi ki bu model Türkiye’de hayata geçirilsin. Ama bu modelimizi biz insanımıza anlatamadık, anlattık da anlayamadılar. Bunun üzerine Rusya bu modele talip oldu. Genel başkanımızda bu modelin ispatını yapmak için Rusya’da uygulattı. “

MİLLİ EKONOMİ MODELİ YEREL BAZDA DA UYGULANABİLİR

Yerel seçimleri bir fırsat olarak gördüklerini belirten Kazancı, “Milli Ekonomi modeli sadece Türkiye’nin idaresinin idaresi açısından ortaya konulmuş bir model değil yerel bazda da mükemmel bir şekilde uygulanabilecek bir modeldir ve problemlere çare olabilecek bir modeldir. Halkımız bize destek verirse Kahramanmaraş’ı 2 yılda tanınmayacak bir hale getireceğiz. Çok büyük imkânlar var şehrimizde, Belediyenin bütçesi aşağı yukarı 1 milyar lira, bu bütçeyle sadece bu iş yürümez.  Birçok imkânı devreye sokup 1 milyar liranın kat kat üzerinde bir parayı kazanabilecek bir imkâna sahip bir Belediye var. Kahramanmaraş’taki yer altı kaynaklarımızın da ucu bucağı yok. Kahramanmaraş’ta 38’e yakın madenimiz var ve bunun yanında da çok sayıda maden işletmemiz var harıl, harıl maden çıkartıyorlar. Çok büyük paralar kazanıyor maden şirketleri. Geçmiş yıllarda Bertiz bölgesinde bir maden şirketi bir petrol çıkarttı. O zaman mevzuatlar bunun üstünü kapattı ve halende öyle duruyor. Mevzuatlar yerine geldiğinde pompayı basıp petrolü çıkartacaklar. Bu imkânları Belediye çok rahat kullanabilir. Çok büyük imkânları var Belediyenin. Bakın öğrencilere otobüsleri ücretsiz yapacağız, vatandaşa dahi yapabiliriz. “

Kışın Kahramanmaraş’ın en büyük yaşadığı problemlerden birisinin hava kirliliği olduğuna vurgu yapan Kazancı, “Kahramanmaraş’ın eski yerleşim yerlerine dağıtılan kalitesiz kömür nedeni ile hava kirliliği ortaya çıkıyor. Beyaz gömlek giymek adeta sıkıntı, ertesi gün simsiyah oluyor, bu nedenle insanlarımız akciğer rahatsızlığına neden oluyor. Hepimizin sağlığı tehlikede bunun önüne geçmek o kadar kolay ki,  kalitesiz kömür yerine doğalgazı belli bir oranda verebiliriz. Elektriği belli bir oranda verebildiğimiz zaman çok rahat bir şekilde sağlıklı bir şekilde ısınma imkânı elde ederler ve hepimiz sağlıklı bir imkâna kavuşuruz, bunun gibi çok büyük projelerimiz var. İnanın çok büyük imkânlara sahip Kahramanmaraş.  Sadece doğal ve yer altı kaynakları ile değil tarihsel olarak da büyük bir dönüm noktasında.  Bu tarihi yerleri faaliyete geçirdiğimiz zaman daha büyük gelirlerimiz olacaktır. Bu imkânlar sadece devlet imkânları ile değil, yerel yönetim kaynakları ile de yerine getirilebilir.”

BTP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dilek Erdoğanyılmaz da Kahramanmaraş’ın sorunlarını bildiğini ve çözümlerine yönelik projelerininim hazır olduğunu belirtti.  

Erdoğanyılmaz konuşmasında şunları söyledi:  “Bugün mücadelesini verdiğimiz kısır bir iktidar mücadelesi değildir. Henüz yâd ettiğimiz 12 Şubat şehitlerinin nefesi, birliği ve beraberliği için milletimize layık olduğu hizmeti yapmak, şerefli ve Kahramanmaraş halkına belediyeciliğin nasıl yapılacağını, yaşadığı acı örneklerin aksine şeffaf, liyakatli ve ehil bir kadro ile bir şehrin kaderinin nasıl değişeceğini ispat için yola çıktık. Kahramanmaraş’ta bizlere rakip olan değerli rakiplerimize de selam ederek deriz ki, Bağımsız Türkiye partisi 81 ilde ve ilçelerinde Belediye Başkan adayı çıkaran tek partidir. Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Haydar Baş, bir siyasetçi olmanın ötesinde, Milli Ekonomi Modeli, Sosyal Devlet Milli Devlet Tezi kapitalizmin başlattığı kaynak savaşlarını bitiren, Ehlibeyt Külliyatı ile İslam dünyasının kalbine saplanan mezhep savaşlarını bitiren ve Hoş Geldin Atatürk eserleri Türk-Kürt-Arap-Acem… 36 etnik kimliğin bir bilek bir yürek olarak kurduğu bu Cumhuriyetin varlık sebebini ve esasını ortaya koyan gerçek bir sosyal bilimcidir. Genel Başkanımızın bu tezleri partimizin siyasi ve sosyal programının ana hatlarını teşkil etmektedir. Bizce aç, işsiz, eğitimsiz bir milletin birliği ve beraberliği asla söz konusu değildir. Çünkü böyle bir millet her türlü tefrikaya açıktır. Bu bağlamda Kahramanmaraş’ta uygulayacağımız projeler ile olağan belediyeciliğin sınırlarını zorlayacağız.”

MİLLETİMİZ KİRLENMİŞ SİYASETTEN ARTIK BIKTI

Milletimiz kirlenmiş siyasetten artık bıkmış diyen Erdoğanyılmaz,  “Ben halkım, ben vatandaşım, ben işçiyim, ben öğretmenim. Ben sizden biriyim! Özgeçmişime bakarsanız bugüne kadar siyasete bulaşmamış, ömrünü insan yetiştirmeye adamış bir eğitimciyim. Hayatım insan yetiştirmekle geçti. 20 yıl Gazi Ortaokulunda, 7 yıl Erdem Beyazıt lisesinde olmak üzere tam 27 yıl öğretmenlik yaptım. Öğrencilerim ve mesai arkadaşlarım beni iyi tanır, bilir. Gerçekten milleti ile el ele gönül gönüle vermiş bir anlayışın eğitimci ciddiyeti ile plan ve proje sahibi bir kadronun yapamayacağı hizmet, başaramayacağı zorluk ve aşamayacağı dağ yoktur. Özetle milletin usandığı, bıktığı, beklentilerini karşılayamayan siyasetçilere ben alternatif bir adayım. Kahramanmaraşlı bunu görür ve fark ederse Kahramanmaraş makûs kaderinden kurtulacaktır.”

1. Kahramanmaraş bölgesinde maden zengini bir il olup, tespit ettiğimiz madenler belediye-millet ortaklığında işletmeye açılarak öncelikle işsiz vatandaşlarımıza istihdam sahası oluşturulacak ayrıca buralardan ciddi bir gelir sağlanacaktır.

2. Öğrencilere ulaşım ücretsiz olup, ayrıca eğitim bursu verilecektir.

3. Tarım ve hayvancılık sektörüne ürün alım garantisi verilecektir.

4. Trafik ve yol sorunu çözülecektir.

5. Suda %50 indirim yapılacaktır.

6. Vatandaşımız maliyetine 20 yıl vadeli faizsiz ev sahibi olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER