Aycan: Zararlı Sitelerin Yayınları Engellenmelidir

MHP MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Çocuklar tarafından internet ortamında oynanan oyunların zararlı olduğuna dikkat çekerek, “Zararlı siteler, yayınlar çocukların erişimine engellenmelidir” dedi.

Aycan: Zararlı Sitelerin Yayınları Engellenmelidir

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda MHP grubu adına söz alan Milletvekili Aycan, ölüme davetiye çıkaran bilgisayar oyunlarını Meclis gündemine taşıdı.

 İnternet oyunlarının son derece tehlikeli olduğuna vurgu yapan Aycan, “İnternet bağımlılığı, çağımızda hızla artan büyük bir tehlikedir; sadece çocuklarımız arasında değil, gençlerimiz ve yetişkinler arasında da hızla yayılan bir tehlikedir. Covid-19 pandemisi döneminde internet bağımlılığı daha da büyümektedir. Evde geçen süre, internet başında geçmektedir. Çocuklar internetteki zararlı siteler ve şiddet içeren oyunlara bağımlı hâle gelmiştir, gerçek ile sanal âlemi karıştırmaktadır; oyunlardaki kişileri kendine örnek almakta, onun gibi davranmaktadır. Geçen hafta 2 çocuk cinayeti olayı yaşandı. Oynanan oyundan sonra çocuklar birbirine şiddet uyguladılar ve ölüme sebebiyet verdiler. Bu oyunlar, zararlı siteler, yayınlar çocukların erişimine engellenmelidir. Aileler de çocuklarını gözlemlemeli, takip etmeli, çocukların zararlı siteli oyunlara ulaşması engellenmeli, bunlar hakkında çocuklarını bilgilendirmelidir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER