google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Aycan: TBB Devlete Karşı Duruş Göstermektedir

MHP MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), Türk Tabipler Birliği (TBB) ile alakalı yaptığı konuşmasında: “Türk Tabipleri Birliği devletle iş birliği yapması gerekirken devlete karşı duruş göstermektedir” dedi.

Aycan: TBB Devlete Karşı Duruş Göstermektedir

TBMM’de söz alan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Türk Tabipler Brliği2nin devlete karşı duruş sergilediğini, Tük hekimlerinin yeni başkanın istifasını istediklerini belirtti.

Milletvekili Aycan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Başkan, Türk Tabipleri Birliği kamu kuruluşu niteliğinde meslek örgütüdür. Tabiplerin dayanışması ve meslek uygulamalarını düzenlemek için kurulmuştur. Türk tabipleri daima milletin, devletin yanında ve hizmetinde olmuştur. Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, Cumhuriyetin kuruluşunda kahramanca mücadele etmiştir. Şimdi de Covid-19'la kahramanca mücadele etmektedir.

Tabiplerin meslek kuruluşu olan Türk Tabipleri Birliği yönetimi ise Türk hekimlerin hissiyatından uzak durmaktadır. Türk Tabipleri Birliği kuruluş kanununa aykırı faaliyetlerde bulunmaktadır. Türk Tabipleri Birliği devletle iş birliği yapması gerekirken devlete karşı duruş göstermektedir. Türk Tabipleri Birliğinin yeni başkanı söylemleri ve duruşuyla Türk hekimlerini temsil etmemektedir. Türk hekimleri, tabip odaları, meslek dernekleri bu kişinin istifasını istemektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER