google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1185

Aycan; Gençleri Uyuşturucudan Korumamız Gerek

MHP MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Kahramanmaraş’ta uyuşturucu kullanımının artmasını TBMM gündemine taşıdı.

Aycan; Gençleri Uyuşturucudan Korumamız Gerek

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, TBMM’de toplum sağlığını tehdit eden uyuşturucu kullanımının artmasına dikkat çekerek, ülke için büyük tehdit olduğunu, gençlerin korunması gerektiğinin altını çizdi.

Milletvekili Aycan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Uyuşturucu madde kullanımı insanın, insanlığın en büyük belalarındandır. Uyuşturucu kullanan bir kişi çok kısa zamanda bağımlı hâle gelmektedir ve çok şey kaybetmektedir, bazıları da hayatını kaybetmektedir.

Bağımlılıktan kurtulmak kolay değildir. En iyisi hiç başlamamaktır. Fakat uyuşturucu kullanımı ve yeni kullanıcıların sayısı hızla artmaktadır. Bu konuda tüm ülkemiz tehdit altındadır. Fakat özellikle şehrim Kahramanmaraş ve diğer güneydoğu illeri daha fazla risk altındadır. Komşu ülkelerin durumu, terör örgütlerinin faaliyetleri bölgede sıkıntıyı artırmaktadır. Uyuşturucu maddeye bölgemizde kolay ulaşılmaktadır.

Bu konuda daha fazla çaba göstermemiz özellikle yeni başlamaları önlememiz, gençleri korumamız gerekir. Kişiler, aileler ve tüm kurumlar bu konuda duyarlı olmalı ve çaba göstermelidir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER