google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Sanko Sanat Galerisi’nde Karma Sergi

Sanko Sanat Galerisi’nde 35 sanatçı tarafından açılan ve sanatseverlerin beğeni ile gezdiği karma sergi, 21 Nisan’a kadar gezilebilecek.

Sanko Sanat Galerisi’nde Karma Sergi
Gaziantep’te sanatın ve sanatçının buluşma noktası haline gelen Sanko Sanat Galerisi’nde açılan sergide, Abdulbandsit Shafi, Apdullah Mugni, Akif Orçan, Aslı Özen, Ayhan Özer, Ayşegül Bakkaloğlu, Cengiz Varol, Elgin Okuducu, Elif Şenel, Emine Şahbaz, Gülay Gün, Habibullah Tajiev, Handan Şahintaş, İbrahim Yıldız, Kerim Kılıç, Meltem Elmacıoğlu, Merve Ölçer, Mizyal Karabiber Nacaroğlu, Mustafa Bencan, Nazlı Güzel, Nazlıcan Bayındırlı, Nida Çağlar, Nurten Kale Çatıkkaş, Obeydullah Tajiev, Öner Çağlar, Özer Çağlar, Özlem Çoşkun, Remziye Oğan, Selda Şener, Sema Fadıloğlu, Semih Mumbuç, Semra Doğru, Sevgi Çağlar, Şaban Pala, Zeynep Elbeyli’nin eserleri yer alıyor.
 


Sanko Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyesi Aslı Özen, yaptıkları işin sanatçılar ve sanata gönül verenler arasında bir köprü görevi olduğuna dikkati çekerek, eserleri ile sergiye katılan sanatçılara teşekkür etti. 

İstanbul, Ankara ve diğer şehirlerden sanatçıların “Gaziantep’e gelme vesilesi” olan Sanko Sanat Galerisi’nin bu anlamda sadece sergi mekanı olmadığını belirten Özen, “Burası aynı zamanda Gaziantep’te sanatçılar ve sanatseverlerin tanışma, buluşma, kaynaşma platformudur” dedi.   Sanko Sanat Galerisi’nde 35 ressamın 39 eserlerinin yer aldığı sergi, 21 Nisan’a kadar her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2016, 19:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER