Kolutek'ten Darbe Kalkışmasını Kınama Mesajı

Kahramanmaraş Andırınlılar Derneği, darbe girişimine karşı basın açıklaması yayınladı.

Kolutek'ten Darbe Kalkışmasını Kınama Mesajı
Kahramanmaraş Andırınlılar Derneği Başkanı Ahmet KOLUTEK darbe girişimine ilişkin şunları söyledi: 

Milletimizin ve Ülkemizin geleceğine kasteden hainler halkımızın, güvenlik güçlerimizin ve basın-yayın organlarımızın can siperane direnişleri ile süfli emellerine ulaşamamışlardır. 

Meşru yolla ve halkımızın güvenoyu ile yönetime gelen iktidarların gayri meşru olan hile, entrika ve silah zoruyla devrilmesi kabul edilemez. Milletimiz darbelerin ortaya çıkardığı  acı ve yıkımları unutmamış ve unutmayacaktır. 

Darbeye kalkışarak masum halkın üzerine milletin silahı ile ateş ederek katliam yapan, ülkemizin bölücü ve diğer terör örgütleriyle mücadelesinde erişilmesi güç başarılar ortaya koyan özel harekat polislerimizin eğitim merkezini uçaklarla bombalayan, Ülkemizin Kurtuluş Harbini yöneten Gazi Meclisi şimdiye kadar görülmedik bir şekilde enkaza çeviren hainlerin gerekli şekilde cezalandırılmaları temennimizdir.  

Andırınlılar Kültür ve Dayanışma Derneği olarak milletimize geçmiş olsun diyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Darbe girişimini şidetle ve nefretle kınıyor Devletimizin ve Hükümetimizin yanında yer aldığımızı basın önünde komuoyu ile paylaşıyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER