Kahramanmaraşlı Prof. Dr. Ketizmen, Gazi Üniversitesi Rektör Adayı

Kahramanmaraşlı Prof. Dr. Abbas Ketizmen, Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne aday olduğunu açıkladı.

Kahramanmaraşlı Prof. Dr. Ketizmen, Gazi Üniversitesi Rektör Adayı

Türkiye’de ve Dünyada bilim adamı olarak tanınan Elbistanlı  hemşehrimiz, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abbas Ketizmen, Bilim-Sanat ve Teknoloji alanında yapmış olduğu dünya çapında nitelikli ve ün kazandıran çalışmalarıyla tanınıyor.  25 yıllık akademik hayatında, bilim ve sanat alanındaki başarılarıyla ismini duyurmuştur. Buluşları, incelemeli patenti, teknopark ar-ge projeleri, disiplinler arası akademik çalışmaları ve özellikle Elbistan’ın tanıtımı için hazırladığı proje ve eserleriyle bölge ve ülkemizin tanınan sanat ve bilim insanıdır.

Cengiz Aytmatov Sanat Albümü’nde ülkemizden üç eseriyle yer alan tek sanatçıdır. Uluslararası müzelerde sergilenen eserleriyle sanat dünyasında yerini almıştır.

Bazı eserleri, ülkemiz adına devlet başkanı ve büyükelçilere sunulmuştur.

Dünyaca ünlü sanat eserleri ve tarihi belgelerde resmi incelemelerde bulunmuş, Grafoloji, Kriminoloji ve Kriminalistik alanındaki akademik başarılarıyla isim yapmıştır.

Adli belge inceleme ve sahtecilik alanlarında Y. Lisans ve Doktora seviyesinde ders veren tek akademisyen olup, Fen Bilimleri, Endüstriyel Teknoloji alanındaki doktorası, ve Avusturya Patent kurulunca Dünya’da sahtecilik alanında en yüksek araştırma raporlu incelemeli patentli buluşu ile bilimsel çalışmalarıyla öncülük yapmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2020, 11:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Varol
Ali Varol - 3 hafta Önce

Yolun açık olsun Allah ne muradınv arsa versin Prof. Dr. Abbas Ketizmen hocam.

SIRADAKİ HABER