google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Gürbak; Millet İradesi Darbeye Geçit Vermedi

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Muhtarları Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Serintepe Mahallesi Muhtarı Ramazan Gürbak; "15 Temmuz gecesi Millet iradesine ve demokrasiye karşı yapılmak istenen darbe girişimine milletin kendisi darbe yaparak geçit vermemiştir. Yeni bir çılgınlık ve kalkışmaya karşı da demokrasi nöbetimiz aralıksız devam etmektedir" dedi.

Gürbak; Millet İradesi Darbeye Geçit Vermedi
Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer almalarına rağmen Türk Milletine ihanet ederek kurşun sıkan asker kılıklı vatan haini ve FETÖ / PDY'ye mensup teröristlerin 208 kişiyi katledip ülke yönetimine el koymaya kalkıştıklarını hatırlatan Başkan Gürbak, açıklamasında şunları kaydetti:

"15 Temmuz 2016 tarihi Türk demokrasisine kara bir gün olarak geçmiştir. Ancak her şerde hayır var derler. Bu tarih aynı zamanda Türk Milletinin hep birden kenetlenerek Millet iradesine ve demokrasiye sahip çıkma günü de olarak tarihteki yerini alacaktır. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, TBMM ve siyasi partilerimiz, Genel Kurmay Başkanımız Orgeneral Hulusi Akar ve diğer vatansever ordu mensuplarımız, Türk polis teşkilatımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve hepsinden de önemlisi kahraman Türk Milletimizin hep birden karşı koyması ile bu vatan hainlerinin darbe girişimleri başarılı şekilde püskürtülmüştür. Hassas durum nedeni ile demokrasi nöbetimiz aralıksız sürmektedir.

Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımızın ikinci talimatına kadar da aynı kararlılıkla devam edecektir. Bu arada kanlı darbe girişimi sırasında İstanbul'ın Üsküdar ilçesine bağlı Acıbadem Mahallesi Muhtarımız Mete Sertbaş'ın da aralarında bulunduğu ve şu an itibarı ile 208 insanımız darbecilere karşı mücadele verirken bu teröristlerin kurşunu ile Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Kanlı darbe kalkışması sırasında hayatını kaybeden sivil, asker ve polis şehitlerimize Allah'tan rahmet; yaralılara ise acil şifalar dileriz. Darbeciler hukuk önünde hesap vereceklerdir. Milletimiz tarafından istenen idam cezasının da hükümetimizin gündemine alınması sevindiricidir. Diğer yandan; bu kanlı kalkışma girişimi, devlet kurumlarına sızan hainlerin de temizlenmesine vesile olacaktır. Cenab-ı Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü şerlerden muhafaza buyursun inşallah."
(HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER