google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Dedeoğlu; Soruşturma Komisyonu Çalışmalarını Sürdürmelidir

Fezlekeler komisyon üyelerine dağıtılmalıdır…

Dedeoğlu; Soruşturma Komisyonu  Çalışmalarını Sürdürmelidir
   Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, soruşturma komisyonunun başkanlık divanı üyelerini seçtikten sonra hiçbir şeyi görüşmeden dağılmasını eleştirerek, komisyonun en kısa sürede yeniden toplanarak çalışmalarına devam etmesi gerektiğini vurguladı.

   4 eski bakanlardan Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar hakkındaki yolsuzluk iddialarını araştırmak üzere kurulan komisyona seçilen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, AKP’nin komisyona üye vermemesi nedeniyle uzun süre kurulamayan Meclis soruşturma komisyonunun 64 gün sonra ancak kurulabildiğini söyledi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu, kurulan bu soruşturma komisyonunun ilk toplantısında başkan, başkan yardımcısı, komisyon sözcüsü ve katip üye seçimi yaptığını ifade etti.

   MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, soruşturma komisyonunun başkanlık divanını belirledikten sonra çok kısa süre içinde hiçbir şey görüşmeden ilk toplantısını yaptığını hatırlatarak, “64 gün sonra kurulan komisyonun kısa bir süre çalıştıktan sonra çalışmalarına ara vermesi uygun değildir. 4 eski bakanla ilgili ortaya atılan yolsuzluk ve rüşvet olayları konusundaki iddialar biran önce soruşturulmalı ve ilgili komisyon raporu hazırlanmalıdır. Bunun için komisyon çalışmaları sürdürmelidir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin komisyona seçilmiş bir üyesi olarak, gece-gündüz gerekirse 24 saat tüm mesaimi ve çabamı komisyon çalışmalarına ayırmaya hazırım” dedi.

   Soruşturma komisyonunun tarafsız ve siyasi baskılardan uzak bir şekilde çalışması gerektiğine de işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, bütün milletimizin gözünün bu soruşturma komisyonuna çevrilmiş durumda olduğunu açıkladı.

   MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, 17-25 Aralık tarihinde ortaya atılan ve bazı görüntüleri yayınlanan rüşvet ve yolsuzluk olaylarına ilişkin iddiaların yalnızca Türkiye’de değil, yurt dışında da çok büyük yankı uyandırdığına dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütün bu yaşananlar Türkiye’nin itibarına da zarar vermiştir. Bu nedenle, bugüne kadar ortaya atılan bütün iddialar partizanlıktan uzak ve kimsenin emrine girmeden yapılmalıdır. Milletimiz, kurulan komisyondan gerçeklerin tarafsız bir şekilde ortaya çıkarılmasını beklemektedir. Komisyonun yapacağı bütün çalışmalar, milletimizin bu isteklerine cevap verecek bir nitelikte olmalıdır. Fakat bu ilk günden böyle olmamıştır. Komisyonda, AKP oy çoğunluğuyla başkanlık divanında hiçbir muhalefet milletvekiline görev vermemiştir. Yaşanan bu durum, daha ilk toplantıdan AKP’nin niyetinin ne olduğunu açık bir şekilde ortaya koymuştur.”

   MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, 4 eski bakanla ilgili fezlekelerin soruşturma komisyonunun ilk toplantısında milletvekillerine verilmemesini de eleştirerek, fezlekelerin en kısa sürede komisyon üyelerine dağıtılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2014, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER