Türkoğlu'nda Toplu Nikah ve Fidan Dikimi

Sosyal belediyeciliğin öncüsü Türkoğlu Belediyesi yine ilçede bir ilke daha imza attı.

Türkoğlu'nda Toplu Nikah ve Fidan Dikimi
Türkoğlu İlçesinde yaşayan çiftlere yönelik düzenlenen toplu nikah töreni programı belediye nikah memurluğuna müracaat eden toplamda 12 çift için, Türkoğlu Belediyesi Düğün ve Nikah Sarayında toplu nikah töreni ile gerçekleştirildi.

Toplu nikah töreniyle dünya evine giren 12 çiftin nikahını, çiftlerin yakınları ve şahitler huzurunda Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, tarafından yapıldı. 

Toplu Nikah Töreninin ardından tüm çiftler, Belediyenin tahsis ettiği ormanlığa ağaçlarını kendi elleri ile dikerek üzerine isimlerini yazdılar.Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş konuşmasında; 'Yeni evlenecek çiftleri bir araya getirmek ve mutluluklarını paylaşmak istedik, Türkoğlu Belediyesi olarak bu özel günde 12 çiftimizin nikahını kıydık. Nikah töreniyle dünya evine giren tüm çiftlerimize ömür boyu sağlık, mutluluk, huzur temenni ediyorum. Belediyecilik sadece teknik alanda çalışmalar değil, sosyal belediyecilik anlayışıyla da hizmetlerimize son sürat devam ediyoruz. Projelerimizi hayata geçirirken halkımızın güzel vakit geçirebileceği sosyal alanlar oluşturduk. İnşallah çalışmalarımızı daha da arttırarak sürdüreceğiz'.HER GELİN VE DAMAT FİDAN DİKTİ
'Çiftlerimiz buradaki programın ardından Belediyemizin tahsis ettiği Hatıra ormanına üzerinde kendi isimlerinin bulunduğu ağaçlarını kendi elleri ile dikecekler, Kendi adlarına ağaçları olduğu gibi doğaya da bu şekil katkıda bulunmuş olacaklar',ifadelerini kullandı.Belediye Başkanı Osman Okumuş'un nikahlarını bizzat kıydığı düğün havasındaki nikah töreninin sonrasında gelinlere ve damatlara özel fincan takımı hediyesi takdiminde bulundu. 
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER