Türkoğlu'nda Camiler Temizleniyor

Türkoğlu Belediyesinin temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel ekip camilerin özellikle içleri başta olmak üzere abdesthaneler,lavabolar ve cami çevresi temizlenerek vatandaşların temiz bir ortamda ibadetlerinin yapılması sağlanıyor.

Türkoğlu'nda Camiler Temizleniyor
Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, İslam dininde temizliğin çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, " Dinimiz temizlik temeli üzerine inşa olmuştur. Camilerimiz zaman içerisinde, hava şartları ve kullanıma bağlı olarak temizliğe ihtiyaç duyulmaktadır.

Halkımızın daha temiz ve sağlıklı ortamlarda ibadetlerini gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla ilçemizde bulunan bütün ibadethanelerimizin temizliğini düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. Temizlenen camilere Gülsuyu ve değişik kokular sıkılarak vatandaşların daha ferah ve güzel ortamlarda ibadetlerinin yapılması sağlanıyor. Bu hizmetler Allah rızası için yapılıyor ve amacına ulaşıyor. Hizmetlerimiz bu anlayış çerçevesinde son sürat devam edecektir.Bundan sonra da bu çalışmalarımız devam edecektir,temizlik ekibinin hiç ara vermeden çalışarak günde en az bir camiyi temizlediğini, sırasıyla her caminin tekrar tekrar temizleneceğini ifade etti." Oluşturulan ekip mahallelerde bulunan bütün camileri düzenli ve dönüşümlü olarak temizleyerek vatandaşların temiz ve ferah bir ortamda ibadetlerinin yapılması sağlanıyor.

Yapılan bu uygulamadan çok memnun olan mahalle sakinleri, "Temizlik olmadan iman olmaz. Türkoğlu Belediye Başkanımıza ve camilerimizi temizleyen ekiplerimize teşekkür ediyoruz" dediler.
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2015, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER