TEKNOKENT, İnovasyon Haftası Etkinliklerine Katıldı

Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş. (TEKNOKENT) Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından organize edilen ve Adana Sanayi Odası ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2015 Türkiye İnovasyon Haftası Etkinlikleri’ne katıldı.

TEKNOKENT, İnovasyon Haftası Etkinliklerine Katıldı
Adana’da düzenlenen ve 4 binin üzerinde katılımcının yer aldığı inovasyon haftası etkinliklerinde TEKNOKENT tanıtım standı açtı. Ziyaretçilere TEKNOKENT A.Ş.’nin faaliyetlerine ilişkin bilgiler verilirken, TEKNOKENT çatısı altında kurulan firmalarca yürütülen projeler tanıtıldı.

TEKNOKENT Yönetici A.Ş. Genel Müdürü ve KSÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mahit Güneş tarafından dokuma, örgü ve denim işletmelerinde veri toplama ve kalite optimizasyonu için geliştirilen ve ticarileşen, dokuma fabrikalarında kumaş hatalarını tespit ederek en aza indirmeyi sağlayan elektronik sistem ve yine TEKNOKENT’te KSÜ Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mahmut Tokur tarafından geliştirilen hastalıkların teşhisinde büyük bir kolaylık sağlayan, doku örneği alımında acıyı azaltan ve tek seferde daha çok numune alınmasına olanak sağlayan ‘Burgu Uçlu Biyopsi İğnesi’ etkinlik katılımcılarından büyük ilgi gördü.
İnovasyon haftası etkinliklerine siyaset ve iş dünyasından çok sayıda önemli isim katıldı.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER