Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Eğitim Toplantısı Yapıldı

Toplantıya İl Müdür Yardımcısı Abdulkadir Aslan, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Kocabaş, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz Güllü, K.S.Ü Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mücahit Paksoy, İl Müdürlüğümüz konu sorumluları, İlçe Müdürlükleri konu sorumluları ile İlimizde faaliyet gösteren Ziraat Odaları, Birlikler ve Üretici Örgütlerinde çalışan Tarım Danışmanları ile Serbest Danışmanları katıldı.

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Eğitim Toplantısı Yapıldı

Toplantı da Tarım Danışmanlarına ve Müdürlüğümüzde görevli personellere İlimizde Yayım ve Danışmanlık hizmetlerinin güçlendirilmesi ve saha çalışmalarının arttırılması yönünde tavsiyeler verildi.

Kurumdan yapılan açıklamaya göre mevcut Tarımsal yayım ve Danışmanlık hizmetlerinin daha verimli ve etkin bir şekilde yürütülmesi gerektiğini, Danışmanların ve Yayım faaliyetlerinde çalışan personelin verimliliğini arttırmak için zaman zaman eğitim faaliyetleri düzenleyerek personellerin kapasitelerinin artırılacağı söylendi.

Açılış konuşmasının ardından ilk olarak, KSÜ. Ziraat Fakültesinden Öğretim Üyesi Dr. Mücahit Paksoy “Tarımsal Yayım ve İletişim Teknikleri” konusunda katılımcılara bilgiler verdi daha sonra, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Kocabaş “Tarımda İş Güvenliği” ile ilgili bilgilendirme yaptı. Bakanlığımızca yürütülmekte olan Tarımsal Desteklemeler ile ilgili Bitkisel Üretim Desteklemeleri, Kırsal Kalkınma ve Yatırım Desteklemeleri, Hayvancılık desteklemeleri ile ilgili konu sorumlusu Teknik Personellerce bilgiler verildi.

Düzenlenen eğitim toplantısı sonunda Danışmanların faaliyetleri değerlendirilerek program ve gerçekleşme formları hakkında bilgi alış-verişinde bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER