google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Tarihi Acemli Camiinde İftar

Kahramanmaraş Onikişubat Müftülüğüne bağlı tarihi Acemli Camii yatılı Hafızlık Kuran Kursunda eğitim alan öğrenciler aileleriyle Ramazanın arife gününde birlikte iftar açmanın sevincini yaşadı.

Tarihi Acemli Camiinde İftar
Kahramanmaraş’ın hafızlık müessesesinde önemli bir yeri olan tarihi özelliğiyle geçtiğimiz günlerde restoresi tamamlanan Cami ve Kur’an Kursu güzel bir etkinliğe sahne oldu. Cami avlusunda 30 Öğrenci ailelerinin katılımı ve katkılarıyla kardeşlik iftarında bir araya gelindi.

Program yatılı Hafızlık Kur’an Kursu öğreticisi İsmail Serin’in gönüllere nakşeden Kur’an tilavetiyle başladı. Arasa Cami İmam Hatibi İsmail hocamızın yetiştirdiği öğrenci Akif Kırıcı yanık ve güzel sesiyle tef eşliğinde okuduğu ilahilerle programa renk kattı.Tarihi Acemli Camii Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu öğreticisi Süleyman Çapar,  Ramazan’ın merhamet ve birleştiricisi havasını kardeşlik iftarıyla pekiştirmek istediklerini belirtti. Çapar konuşmasında; “Cennette paylaşacağımız ortak bir sofranın numunesini burada açmak istedik. Ailelerle görüşüp bu birlikteliği sağlamaya çalıştık. Dolayısıyla bu iftar eğitim ve öğretime, hafızlık kursumuzun motivesine, kalitesine katkıda bulunacağını düşündük. Veli öğrenci işbirliği içerisinde bu buluşmaları inşallah geleneksel hale getireceğiz. Burada çok güzel hizmetler verildi. Restore sonrası mekânın ferah havasıyla buradaki hizmetimiz devam edecektir.”Programa katılan Onikişubat Müftülüğü Şube Müdürü Mahmut Uzun tarihi bir camide Kuran kursu hizmetinin yıllarca devam ettiğini kendisinin de burada görev yaptığını söyle. Osmanlıdan kalan bir esrin çokça yetiştirdiği öğrenciler olduğunun altını çizen Uzun başarılı çalışmaların devamını diledi.

Hafızlık Kur’an Kursu öğrencilerinin ailelerini hazırlayıp getirdiği bir birinden güzel yemekler kardeşlik iftarı adı altında ikram edildi. İftar yemeğinin duasını Emre Poyraz yaptı. Aileler daha sonra hep birlikte akşam namazını eda ettiler.

HABER-KAMERA: HACI ALİ GÜNEÇIKAN
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2016, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER