google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Sokak Hayvanlarının Tedavileri Devam Ediyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Mezbahalar Şube Müdürlüğü’ne bağlı Geçici Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi açıldığı günden bu yana hız kesmeden sokak hayvanlarının bakımına devam etmektedir.

Sokak Hayvanlarının Tedavileri Devam Ediyor
   Geçici Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezin’de trafik kazası geçirmiş, güçten düşmüş, kavga etmiş enfeksiyon kapmış olan köpek ve kediler buradaki Veteriner Hekimler Oğuzhan Gemci ve Mustafa İnandı tarafından acil müdahaleleri yapılıp, gözlem altında tedavileri devam etmektedir.

   Mezbahalar Şube Müdürü Cengiz Berberoğlu “Geçici Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezin’de bakıma muhtaç olan sokak hayvanlarımızın müdürlüğümüze gelen şikayetler çerçevesinde toplama ekiplerimizi yönlendirip barınağımıza acilen getirmeleri ve veteriner hekimlerimiz tarafında ilk müdahaleleri yapılarak yaralarını sarmaya devam etmekteyiz. Barınağımızda bununla birlikte, kayıt altına alınan köpeklerimizin iç/dış parazit enjeksiyonları, kuduz aşıları yapılıp ovariohisterektomi ve kastrasyon işlemlerimiz yapılmaktadır. Ameliyat yaralarının iyileşmesinin ardından vatandaşlarımız dilerse bu kısırlaştırılmış hayvanlarımızı sahiplendirme işlemleri de yapmaktayız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER