google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Rektör Dağlı: 30 Ağustos, Bir Ulusun Yeniden Şahlanışının Destanıdır

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dağlı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın, bir ulusun yeniden şahlanışının destanı olduğunu belirtti.

Rektör Dağlı: 30 Ağustos, Bir Ulusun Yeniden Şahlanışının Destanıdır

Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınlayan Prof. Dr. Dağlı, “Toprakları vatan yapan onun için canını seve seve vermeye göze alanların cesaretidir. Tarihimiz boyunca vatanımız için büyük bir cesaret ve inançla mücadelemizden vazgeçmedik” dedi.

Savaşların sadece topla, tüfekle değil, cesaret, kararlılık ve birbirine kenetlenmiş bir ulusun inanç ve azmiyle kazanıldığını kaydeden Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti:

“Bunun en güzel örneğini sergileyen halkımız, büyük taarruzla, zaferini taçlandırmıştır. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, tarihimizdeki en büyük başarılardan birinde her türlü yokluk ve çaresizlik içindeki ulusumuza önderlik etmiş, vatan toprağının kutsallığını korumayı başarmıştır.  

SANKO Üniversitesi olarak bugün dahi topraklarımıza kastedecek düşmanlar için genciyle-yaşlısıyla, kadınıyla-erkeğiyle savaşmaktan çekinmeyen bir ulusun evlatları olarak, her türlü iç ve dış güçle haklı mücadelemizi savunan bir gençliğin yetişmesinde elimizden gelen her türlü çabayı göstermek azmindeyiz.

Ay yıldızlı bayrağımızın altında, büyük bir yaşama onurunu bizlere armağan eden Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi büyük bir saygıyla ve minnetle anarken nice 30 Ağustosları ulus olarak birlik ve beraberlik içinde kutlamayı diliyorum. Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER