Piazza’daki Ebru Atölyesi’ne Yoğun İlgi

Ziyaretçilerine bol alternatifli, kaliteli ve hesaplı alışveriş imkanı sunmanın yanı sıra geleneksel Türk el sanatlarının yaşatılmasına da katkı sağlayan Kahramanmaraş Piazza Alışveriş Merkezi'nde, Ebru Atölyesi düzenlendi.

Piazza’daki Ebru Atölyesi’ne Yoğun İlgi
 Kahramanmaraş Piazza AVM’de, uzman eğitmenler eşliğinde ücretsiz olarak düzenlenen Ebru Atölyesi’nde, yeteneğine güvenen ziyaretçiler hünerlerini sergileme imkanı bulurken, ilk kez ebru yapımı ile tanışanlar ise bu muhteşem sanatın büyüsünü hissetti.

Türk el sanatlarının en önemlilerinden olan ve renklerin suyla dansının yarattığı ahengi ölümsüzleştiren ebru sanatını amatörce de olsa uygulayan ziyaretçiler, Piazza AVM’nin düzenlediği Ebru Atölyesi’nde keyifli dakikalar yaşadılar.

Katılımcılar, su içine damlattıkları renk renk boyaların suda oluşturduğu şekillerin üzerine özel bir kağıt kapattıktan sonra ortaya çıkacak eseri merakla beklediler. Atölye katılımcıları, atölye sonrası standının çevresinde sergilenen ebru çalışmalarına AVM ziyaretçilerinin gösterdiği ilgi nedeniyle gururlandılar. 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER