Özdemir; Terör, Türkiye’nin Kalbini Hedef Aldı

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Sultanahmet Meydanında meydana gelen canlı bomba patlamasıyla ilgili olarak Türkiye’nin kalbinin hedef alındığını söyledi.

Özdemir; Terör, Türkiye’nin Kalbini Hedef Aldı
Genel Başkan Özdemir, Sultanahmet’te kalabalığın yoğun olduğu bir saatte gerçekleştirilen bu alçakça saldırıyı kınadığını belirtti, Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum, dedi.

Din- Bir Sen Genel başkanı Yusuf Özdemir geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş’ta aralarında başta Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı, İl Müftüsü ve AK Parti il ve ilçe teşkilatları da bulunan bir dizi ziyaretlerde bulunmuş Sur daki terör olayları ve ODTÜ deki namaz kılan öğrencilere yönelik terör saldırılarına dikkat çekmişti. Genel başkan Özdemir son terör olayıyla ilgili “Hain saldırıda 9’u Alman, 1’i Norveç ve 1’i de Peru vatandaşı olmak üzere toplam 11 turist hayatını kaybetti. 20 kişilik bir turist grubunun yanında kendini patlatan canlı bombanın 15 vatandaşın da yaralanmasına yol açtığı öğrenildi. Umuyoruz ki ölü sayısı artmaz. Yabancı uyruklu vatandaşlara yönelik bu hain saldırı ülkemizin direk kalbini hedef almıştır,” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulunan Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir şunları söyledi: “Sultanahmet Meydanı‘nda bir canlı bombanın kendini patlatması sonucu 11 turist hayatını kaybetti. Almanya, Norveç ve Peru hükümetlerine başsağlığı diliyorum. Canlı bombanın IŞID Terör Örgütü mensubu Suriye uyruklu bir vatandaş olduğu kısa zamanda açıklandı. Terörün hiçbir şekilde desteklenemeyeceği, yapılan eylemlerin tasvip edilemeyeceği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Terörün masum insanlara yönelik hain saldırılarını asla kabul edemeyiz. Millet olarak lanetliyoruz.”

Ortadoğu’da sıkışan IŞID Terör Örgütünün dışarıya açılmaya başladığına dikkat çeken Özdemir, Türkiye üzerinde oyun oynandığını, hangi milletten olursa olsun terörün desteklenmesinin söz konusu olamayacağını söyledi. Türkiye’nin hem bölgesel hem dünya devletleri üzerindeki etkilerini yok etmeye çalışan terör örgütlerinin asıl amacının, Türkiye’nin Avrupa devletleri nezdinde küçük düşürülmeye ve dikkatlerin Türkiye üzerine çekilmeye çalışıldığını belirterek, bu saldırının bir başka amacının ise Türkiye ekonomisini baltalamak olduğunu söyledi. Türkiye’nin dünya turizm sektöründe önemli yeri olduğunu belirten Özdemir sözlerine şöyle devam etti: “Turizm sektörü Türkiye’nin adeta kalbidir. Terör, Türkiye’nin kalbini hedef alıyor. Türkiye’nin Avrupa devletleriyle ilişkilerinin bozulması hedefleniyor. Türkiye, teröre geçit vermeyecek ve terörü ülkemizden söküp atacaktır. İnancımız odur ki, ülkemizde huzur ve güvenli bir yaşam yeniden tesis edilecektir. 

Birlik ve beraberliğimizi hedef alan teröre karşı millet olarak dik durmalı ve sakin olmalıyız. Avrupa devletlerinin de bu tür provokatör eylemlere karşı dikkatli olması gerekiyor.  Avrupa devletleri iyi bilsin ki, bu hain saldırı millet olarak hepimizi üzmüştür. Terörün masum vatandaşları hedef alarak ülkemizin huzurunu bozmaya çalıştığını gözlemliyoruz. Bu hainlerin özellikle İslam dinine verdiği zararı bütün Müslümanlar görmektedir. Terörü lanetliyoruz. Ülkemiz tarafından bu hainlere gereken dersin verileceğine inanıyoruz. İnsanlıktan nasibini almamış olan bu hainlerin bir gün akıttıkları kanda boğulacaklarını bilmeleri gerekir. 

Saldırıda ölen Alman, Norveç ve Peru vatandaşlarına bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Millet olarak üzüntülerimizi ifade ederken, terörün dili, dini, milliyeti olmadığını, ülkelerin terörün karşısında yer alarak birlikte mücadele etmesi gerektiğini belirtmek istiyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER