Müftü Gevher Ruhuna Mevlid Okutuldu

Hayatını Kuran'a, hizmete adayan; Ülkemizin, Kahramanmaraş’ımızın dini ve manevi hayatına hizmetlerle dolu bir ömür adayan merhum Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet Gevher ruhuna mevlit okutuldu.

Müftü Gevher Ruhuna Mevlid Okutuldu
Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle ahrete irtihal etmiş din görevlileri ve merhum Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet Gevher’in ruhu için hatim ve mevlid programı Ulu Cami(Camii Kebir)’de öğle namazı öncesi gerçekleştirildi.

Abdulhamithan, Ulu cami görevlilerince okunan Kur’an tilaveti ve mevlid-i şerife Kahramanmaraş halkının katılımı yoğun oldu. Müftü Gevher ailesinin de katıldığı mevlid programında merhum Müftü Muhammet Gevher’in tek oğlu Faruk Gevher programa katılanları cami girişinde tek tek karşıladı. 

Kur’anı Güzel okumada Türkiye derecesi olan Bekir Büyükkurt ile İmam hatib Yunus Önat’Fatih Çetinkurt, Ramazan Okumuş, Ali Altınköprü, Mustafa Arifoğlu, Salih Akben, Ökkeş Aksu’nun okuduğu Kuran tilaveti ve mevlid-i şerif dinleyenleri duygulandırdı. Gazi Antep İl Müftüsü Ahmet Çelik’in güzel duasıyla program son buldu.Programa Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, GaziAntep İl Müftüsü Ahmet Çelik, Kahramanmaraş Müftü Vekili Davut Polat, İlçe Müftüleri ile çok sayıda din görevlileri ve Bayan Kur’an Kursu öğreticileri katıldı. Namazı müteakip tüm cemaate mevlit çöreği, etli pilav ve cacık ikramında bulunuldu.

Merhum Müftü Muhammet Gevher’in oğlu Faruk Gevher konuşmasında tüm Kahramanmaraş halkının babasına olan haklarını helal etmelerini ve dualarını esirgememelerini istedi.

Kahramanmaraş Din Gönüllüleri ve Görevlileri Derneği başkanı Şevket Bozdoğan da açıklamasında, “ Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Müftümüz camiamızda sevilen ve sayılan bir müftümüzdü. Onun anısına ve tüm şehitlerimiz anısına bir mevlit okutuyoruz” dedi.

HABER: HACI ALİ GÜNEÇIKAN
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER