Milli Mücadeleyi Askerimiz Cephede Biz Burada Sürdüreceğiz

Dört bir yanı ateş çemberi olan Türkiye’nin milli mücadele verdiğini aktaran Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, bu mücadeleye ekonomik olarak katkı sağlamak amacıyla başlattıkları tasarruf programını açıkladı.

Milli Mücadeleyi Askerimiz Cephede Biz Burada Sürdüreceğiz
 Belediye çalışanlarına yönelik tasarruf konusunda eğitim programı hazırladıklarını kaydeden Başkan Okay, ilk olarak şoförlere yönelik eğitim verdiklerini kaydetti. Cephede mücadele eden Mehmetçiğe her türlü desteğe hazır olduklarını belirten Başkan Okay, Dulkadiroğlu Belediyesi olarak yakıt tüketimi konusunda çalışma yaptıklarını aktardı. Aylık 100 bin litre yakıt tüketimi olduklarını aktaran Başkan Okay, bu eğitimlerle yüzde 10 tasarruf elde etmeyi hedeflediklerini söyledi. Aylık ortalama 10 bin litre yakıt tasarrufu sağlamayı planladıklarını dile getiren Başkan Okay, bu durumun ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağının da altını çizdi.

Milli mücadele ruhuyla bu tasarruf eğitimlerini sürdüreceklerini anlatan Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yedi düvelin birleşerek üzerimize geldiği şu günlerde adeta kurtuluş savaşı ruhuyla milli mücadele verdiğimizi hatırlatmak istiyorum. Bugün Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Afrin’de ve güneydoğuda üzerine düşeni yapmaktadır. Yerel yönetimler olarak bizler de bu noktada üzerimize düşeni yapmak için harekete geçtik. Milli mücadelemizin bir kanadını askerlerimiz cephede sürdürürken, bizler de ekonomik olarak ülkemizi yıkmak isteyen güçlere karşı mücadele edeceğiz. Bu kapsamda enerji konusunda büyük oranda dışa bağımlı olan ülkemizin bu gerçeğinden hareket ederek enerjiyi doğru kullanma adına çalışma yapacağız. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak ilk adımı atarak bünyemizde hizmet veren 160 aracın şoförüne bilinçli ve doğru yakıt tüketimi için eğitim verme kararı aldık. Burada amacımız dışardan temin ettiğimiz bu enerjiyi doğru kullanarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak bölgemize yaptığımız hizmetler çerçevesinde araçlarımız aylık ortalama 100 bin litre yakıt tüketmektedir. Biz bu eğitimler sonrasında yakıt tüketiminde yüzde 10 tasarruf sağlamayı hedefliyoruz. Bu çerçevede aylık 10 bin litre, yıllık ise 120 bin litre yakıt tasarrufu elde etmiş olacağız. Yine bu eğitimler doğrultusunda araçların çiğ yakıt salınımı engellenmiş ve hava kirliliğinin de önüne geçilmiş olacak. İşgücü kaybı önlenmiş ve iş verimliliği de artırılmış olacak. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak vatan toprağını koruyan askerimize manen destek olurken, milli mücadele ruhuyla da onların yanında olduğumuzu bu projeyle de ortaya koymayı hedefliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER