banner998

Mikro Krediyle İş Yeri Sahibi Oldu

Afşin'de ev hanımı Selda Polat, mikro kredi uygulamasından aldığı 8 bin liralık destek sayesinde, bayan kuaförü açarak kendi işinin patronu oldu.

Mikro Krediyle İş Yeri Sahibi Oldu

  2 çocuk annesi Selda Polat, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen mikro krediye başvurdu. Buradan aldığı destekle iş hayatına atılan Polat, hem aile bütçesine katkı sağlıyor, hem de sevdiği işi yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

  Polat, yaptığı açıklamada, 6 yıl önce bin lirayla başladığı mesleğini şimdi 8 bin liralık mikro kredi desteğiyle iş yeri açarak sürdürmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

  2013 yılında bin lira destek alarak el işi yapıp satarak aile ekonomisine katkıda bulunmaya çalıştığını dile getiren Polat, "6 yıl önce mahallemize Afşin mikro kredi personellerimiz geldi. Bizlere 'mikro kredi sayesinde birçok imkana sahip olacağımızı, kendi ayaklarımızın üzerinde durabileceğimizi' söylediler. 2013 yılında ilk kredimi bin lira olarak çektim. Bu krediyle iğne oyası yapıp satmaya başlamıştım.

Daha sonra asıl mesleğim olan kuaförlüğü icra etmek istediğimi eşime söyledim. Onunda kabulüyle birlikte 8 bin lira mikro kredi desteği ile bu işe adım attım. Küçük bir odada başladığım serüvenim şuanda güzel bir dükkana dönüştü. 2 yıldan beri kuaförlük yapıyorum." dedi.

  Afşin Mikro Kredi Şube Yöneticisi Sonay Denizhan ise  ilçede mevcut kredi kullanan 182 girişimcinin bulunduğunu belirtti.

 

 

 

 

 

AA

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER