google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1185

MHP Onikişubat'tan Elbistan Açıklaması

MHP Onikişubat İlçe Başkanlığı, Elbistan'da yaşanan su zehirlenmesi vakalarıyla ilgili yazılı basın açıklaması yayımladı.

MHP Onikişubat'tan Elbistan Açıklaması
MHP Onikişubat İlçe Başkanlığı'nın açıklaması şöyle;

"Kahramanmaraş/Elbistan ilçemizde çağımızda olmaması gerek vahim olayla karşı karşıya kaldık. Cumartesi günü akşam saatlerinden itibaren çeşitli şikayetlerle hastaneye akın eden yaklaşık 5 bin kişinin olduğu söylenmektedir. Zehirlenmenin içme sularından kaynaklandığı gözle görülür olması olayı daha da vahim hale getirmektedir. Öncelikle Elbistan’da yaşayan hemşehrilerime acil şifalar diliyor, böyle bir olayın tekrarlanmaması adına önlemlerin acilen alınması gerektiğini düşünerek yetkilileri göreve davet ediyorum.

Kahramanmaraş su kaynakları zenginliğinden, Türkiye’de birinci, dünyada üçüncü sırada olduğunu hatırlatmak istiyorum. Maalesef su kaynakları koruma konusunda son sıralarda olduğumuzu bu yaşanan olaylarda daha net görmekteyiz. Elbistan’da arıtma tesisi olmamasından dolayı içme sularına kirli ve kanalizasyon sularının karışma ihtimalini göz ardı edemiyoruz, alt yapı sorunları boruların yenilenmesi veya gelişi güzel döşenmemesi, depoların korunması, içlerinin temizliği ve klorlama hizmetinin titizlikle yapılması halinde bu olayları yaşamayız. Bu Elbistan’da ve diğer ilçelerimizde yaşayan hemşehrilerimizin suçu değildir, bu sorumsuzluğu vatandaşlarımıza kimse fatura etmeye çalışmasın. Bu işin sorumlusu KASKİ Genel Müdürü ve Elbistan KASKİ Şube Müdürü başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanıdır.

Bu tip olaylar ilçelerimizde daha önceden yaşanmıştır. Dün az sayıda, bugün 5 bin kişi Allah korusun yarın daha fazla olma ihtimali yüksektir. Çünkü bu sorumsuz yöneticiler görevde oldukları süre boyunca iş yapılamaz, sadece gün geçer, gün geçerken cezasını bizler çekeriz ve koltuk saltanat meraklıları devam ederse durum dahada vahim hale gelmesi muhtemeldir. Bu koltuk meraklıları biran önce görevlerini bırakmak zorundadır yada görevden alınmalı, yerlerine işin uzmanları, liyakat sahibi insanlar getirilmelidir. Konu insan sağlığıdır en önemliside zaten budur.

Büyükşehir Belediye Başkanı, merkez dahil olmak üzere tüm ilçelerimizde arıtma tesisi yapmalı, alt yapıya önem fazlasıyla verilip, su kaynaklarımız koruma ve alt yapıda yenilenmesi gereken yerleri acilen yenileyip, içme sularımızı koruma altına almamız gerekmektedir.

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı senin yaptığın iş kolayına kaçmak, sorun olan yerde bir süre hazır su dağıtımı yapıp, sonuç gelsin bakalım suları kaynatıp içelim gibi söylemlerde bulunmak kaçamak yapmak yanlıştır. Hazır Su Fabrikası kurdunuzda bizim mi haberimiz yok?

Sorun ortada, Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ Genel Müdürlüğünün sorumsuz yöneticileridir. Sorumsuz yöneticiler ve işlerini iyi bilmeyen kişiler bilerek orda tutuyorsan sende bu vebale ortaksın Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı.

Başta KASKİ Genel Müdürü olmak üzere sorumlular bir bir görevden alınması size öncelikli tavsiyemizdir, bu KASKİ’nin yediği ilk halt değildir, daha öncedende zehirlenme gibi vakalar yaşamışızdır.

Şimdi hakkımız olan soruları, vatandaşlarımız adına soruyoruz ve cevabını bekliyoruz.

Sorumlusu kimdir?

Çözüm nasıl gerçekleşecektir?

Sorumlulara bir yaptırım uygulanacak mıdır?

İçme Suyuna kanalizasyon mu karışmıştır?

Saygılarımızla…"
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER