google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kütükçü, 16 Yıl Geçse de Acılarımız Taze

Prof. Dr. Mehmet Akif Kütükçü, 17 Ağustos Marmara depreminin yıldönümünde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dilerken, bir daha aynı acıların yaşanmaması temennisinde bulundu.

Kütükçü, 16 Yıl Geçse de Acılarımız Taze
 25. Dönem MHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Prof. Mehmet Akif Kütükçü, 17 Ağustos Marmara depreminin yıldönümünde yayınladığı mesajında; “Felaketin üzerinden 16 yıl geçti. Acılarımız taze. 45 bin vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremde, 14 bin 747 ceset çıkarılabildi, 30 bin kişi enkaz altında kaldı ve 56 bin 892 vatandaşımızda yaralıydı. Aynı zamanda hala kayıp yakınlarını arayan vatandaşlarımız var. Maddi yaralar sarılsa da acılarımız taze.

Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, aynı acıların bir daha yaşanmamasını diliyorum” dedi.

Kütükçü, depremin yaralarının sarılmasında dönemin hükümetini de teşekkür ederek; “Bir karış vatan toprağını satmadan depremzedelere kalıcı konutlarını zamanında taslım eden dönemin MHP hükümetine en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 


Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2015, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER