google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kaymakam Türköz’den Aday Öğretmenlere Jest

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Kaymakamlık iş ve işleyişleri hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla gelen Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli aday öğretmenlere öğle yemeği ikramında bulunarak jest yaptı.

Kaymakam Türköz’den Aday Öğretmenlere Jest
Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde göreve başlayan 79 aday öğretmen 4 gruba ayrılarak, her grup farklı günlerde bilgi sahibi olma adına Dulkadiroğlu Kaymakamlığını saat:10.00-12.00 ziyaret ederek arası bilgi alış verişinde bulundu. Kaymakamlık yazı işleri müdürlüğü, hukuk bölümü, yazı işleri şefi, memurları ve 

Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Millî Eğitim Bakanlığının Şubat ayı atamalarında yaklaşık 5 yüz civarında ataması yapılan aday öğretmen İlimizde göreve başladı. Bu sene ilk defa yapılan uygulamayla bu öğretmenlerimiz hem kendi kurumlarında, hem de kaymakamlık başta olmak üzere diğer kurumlarda staj yapmaya başladılar. Bu bağlamda 4 tane grubumuz bizde stajlarını tamamladılar.Bunun faydalı olduğu inancındayım. Öğretmen adayı olan arkadaşlarımızın bir kısmı hemen mesleğe girdi, bir kısmı bekleyerek te olsa mesleklerinde iktisap ettiler. Ama her hâlükârda Eğitim Fakültesinden mezun olduktan sonra devletle olan ilişkilerinde daha çok devletten hizmet talep eder durumdaydı, şimdi devletini tanımaya başlama açısından kaymakamlıkta staj tapmalarını ben olumlu buluyorum, onlara faydalı bilgiler kazandırdığımızı düşünüyorum. Devlete bakış açıları, devletin ne olduğu, devletin teşkilatlarının ne iş yaptığı konusunda öğretmen adaylarımızın bilgilendiğini düşünüyorum.  İnşallah onlara bu konuda faydalı olmuşumuzdur.Hem kendiişlerini yaparken, hem de öğrencilerini bilgilendirmeleri açısından hangi sorumluluğu nasıl çözecekleri konusuna zaten sahipler ama biz üzerine biraz ilave yaparak kendilerini öğretmenlik mesleğine hazır hale getirmek için çalışıyoruz. Bu bağlamda il ve ilçe Millî eğitim Müdürlüklerimize teşekkür ediyoruz. Öğretmenlerimizi misafir etmekten mutluyuz. Arkadaşlarımızla 4 gün boyunca hem kaymakamlıkta, hem de öğle yemeğinde buluşarak hasbihâl ettik, kendileriyle mesleğe yönelik konularda fikir alışverişinde bulunduk. Ben kendilerine buradan hem meslek hayatlarında hem de özel yaşantılarında başarılar diliyorum, her şey gönüllerince olsun diyorum “ dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER