google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kaski; Sularımız Temizdir

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü içme suyunun temiz ve kullanılabilir olduğu konusunda kamuoyu açıklaması yaptı.

Kaski; Sularımız Temizdir
Kahramanmaraş’ta halk arasında özellikle sosyal medyada içme suyuna zehir karıştırıldığı ve içme suyunun kullanılmaması gerektiğini söylentilerinin gerçeği yansıtmadığını belirtilerek içme suyunun rahatça tüketilebileceği bildirildi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok: ‘’ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç’un önderliğinde il genelinde vatandaşlarımıza kesintisiz ve kaliteli içme suyu ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. Buna karşın ülkemizin içerisinde bulunduğu bu kritik süreçte ilimizde vatandaşlara sunduğumuz içme suyuna zehir karıştırıldığı ve içilmemesi gerektiği söylentileri bulunmaktadır. Bu söylentiler kesinlikle gerçek dışıdır, bu söylentiler halkımızı paniğe sevk etmek amacıyla belli odaklarca yayılmaktadır. KASKİ Genel Müdürlüğümüzce bütün su kaynaklarımız, şebeke ve depo gibi tesislerimiz kontrolümüz altında olup gerekli önlemler alınmıştır. Bunun yanında Su Kalite Kontrol Müdürlüğü ekiplerimizce şehrimizin muhtelif yerlerinden anlık olarak numuneler alınmakta ve analiz edilmektedir. Herhangi olumsuz bir durum kesinlikte bulunmamaktadır,

Vatandaşlarımızı içme suyunu gönül rahatlığıyla kullanmaları ve su konusunda Genel Müdürlüğümüzce yapılmayan herhangi bir duyuru ya da bilgiyi dikkate almamalarını önemle rica ederiz. ” dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2016, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER