google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Karacasu’daki İmalathanede Yangın

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri bir küspe imalathanesinde çıkan yangına müdahale ederek kontrol altına aldılar.

Karacasu’daki İmalathanede Yangın

Konu ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada:

’’İtfaiye komuta merkezimize 19 Haziran Perşembe günü saat 11.51’de Karacasu-Kırım Mahallesi’ndeki bir küspe imalathanesinde yangın çıktığı ihbarı ulaştı.

Merkez ve Sütçü İmam itfaiye gruplarımız 7 dakika içerisinde olay yerine intikal ederek müdahaleye başladı. İmalathanenin ormanlık alana yakın olması ve rüzgar sebebiyle, alevler yeşil alana yayılmaya başladı. Bunun üzerine Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı yangın söndürme ekibi de takviye amaçlı söndürme çalışmalarına katıldı.

6 itfaiye aracı ve 25 itfaiye erimizin birkaç koldan alevleri kontrol etmesiyle, yangın ormanlık alana yayılmadan söndürüldü.

Soğutma çalışmaları  2 saat sürdü. Yaklaşık 3 saatlik çalışmadan sonra itfaiye erlerimiz gruplarına döndü.Yangının, imalathanenin çevresindeki  cam kırıklarının kuru otların tutuşturması sebebiyle çıktığı belirlenirken, söz konusu imalathanede önemli derecede maddi hasar meydana geldi’’ İfadelerine yer verildi.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER