google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kahramanmaraş’ta Özel Sektör Binalarında Bir İlk

Ferah, güvenli , konforlu ve hepsinden önemlisi farklı engel gruplarındaki bireyler için “erişilebilir” özelliği ile örnek bir mimariye sahip olan Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Kahramanmaraş’ta “Erişilebilir Bina Belgesi” alan ilk özel sektör binası oldu.

Kahramanmaraş’ta Özel Sektör Binalarında Bir İlk

Kent halkına sadece nezih bir alışveriş ortamı sağlamakla kalmayıp, kentin sosyal ve ekonomik yaşamına katkı sunmanın yanı sıra, engelli vatandaşlar için “fiziksel çevreyi engelli bireyler açısından ulaşılabilir ve yaşanılabilir” kılmasıyla benzer yapılara rol model olan Piazza, kentte bir ilki daha gerçekleştirdi.

Kahranmaraş’ın ilk ve tek, bölgenin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olan Piazza’da; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kahramanmaraş İli Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından TSE'nin erişilebilirlik standartları dikkate alınarak inceleme yapıldı.

İnceleme sonucunda “Engelsiz AVM” Piazza’ya, "Binaların, farklı engel gruplarındaki bireyler ve yaşlılar için güvenli ve bağımsız olarak ulaşılabilir ve kullanılabilir olmasını" ifade eden “Erişilebilir Bina Belgesi” verilmesi komisyonca uygun bulundu.

“Erişilebilir Bina Belgesi” Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Kaplan tarafından Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi Müdürü Hakan Kaan Avcı’ya verildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER