google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kahramanmaraş'ın Kanalizasyon Altyapısı Temizleniyor

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu şu günlerde trafiğin az olmasını fırsata çevirerek Kahramanmaraş'ın kanalizasyon altyapısının temizliğine hız verdi.

Kahramanmaraş'ın Kanalizasyon Altyapısı Temizleniyor

Konuyla ilgili KASKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle;

“Ülkemizde covid-19 ile mücadele tüm hızıyla sürerken Kahramanmaraşlıların su ve kanalizasyon hizmetlerinde aksaklık yaşamamaları için KASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşların evde kaldıkları bu günlerde 185 Çağrı Merkezine yapmış olduğu başvurularda %30 artış meydana geldi. Bu başvuruları sonuçlandırmak ve kesintisiz su temini sağlamak için KASKİ ekipleri çalışmalarına devam ediyor.

Rutin arıza çalışmaların yanında sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu şu günlerde kanalizasyon hatları bakıma alındı. Trafiğin az olması nedeniyle özellikle ana caddelerdeki altyapı hatları kanal görüntüleme cihazlarıyla incelenip tıkalı bölgelerde ekipler bakım çalışması yapıyorlar. Çamlık, Saçaklızade, Hürriyet, 5 Nisan, Tavşantepe Mahalleleriyle Ulu Camii ve Kıbrıs Meydanında çalışmalar tamamlandı. Bugün ise Kıbrıs Meydanından Müftülük Meydanına kadar olan bölgede çalışmalar devam edecek.

Çalışmalarına 7/24 devam eden KASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerimizden vatandaşlarımıza mesaj var: Siz Evde Kalın, Biz Sizin İçin Çalışıyoruz,''

YORUM EKLE
YORUMLAR
mesut akben
mesut akben - 1 yıl Önce

bu hizmet karşılığı para alınıyor evlerden, apartmanlardan. su faturalarındaki KSUP(Kullanılmış Suların Uzaklaştırma Bedeli)de geri bizden aliniyor. eğer bu encümen kararıysa kaldırılmamalı yok kanunsa değiştirilmeli.

SIRADAKİ HABER