google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Göksun’un Tarihi Sorunu Tarih Oluyor

Göksun Belediyesi ilçenin 30 yıllık sorunu olan ve çevre faciası haline dönüşen katı atık çöp toplama merkezindeki çöpleri, çöp semi treylerlar ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine ait Kürtül Katı Atık Düzenli Depo Bertaraf Tesislerine taşımaya başladı.

Göksun’un Tarihi Sorunu Tarih Oluyor
 Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, çöp toplama alanında yaptığı açıklamada, “30 yıldan beri çevre faciası haline gelen ve ilçe merkezine yakın olmasından dolayı sağlık yönünden de sürekli şehrimizi tehdit eden çöp toplama merkezinde bulunan çöpleri bugün itibari ile taşıyoruz. Bundan sonra böyle bir çevre kirliliğine izin vermeyeceğiz” dedi.

Göksun’un tarihi iki problemi olan dere ıslahı ve çöp toplama merkezinin artık tarih olduğunu dile getiren Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“İlçemizin dere ıslahı ve çöp toplama merkezi olmak üzere iki tane tarihi sorunu vardı. Bu iki sorunu çözüme kavuşturmak için halkımıza seçim döneminde söz vermiştik. Bu iki tarihi sorundan dere ıslahını geçen yıl Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizle yaptığımız iş birliği ile çözüme kavuşturmuştuk. Bu tarihi sorunlardan bir diğeri olan bu çöp toplama merkezinin de bir an önce kaldırılması gerekiyordu. Yine Büyükşehir Belediye Başkanlığımızla gerekli irtibat ve koordinasyonu sağlamak suretiyle yaklaşık bir yıldan beri sürdürdüğümüz alt yapı çalışmalarının nihayet sonuna geldik.”

Bir ay içinde 5 bin metreküp çöp taşımayı hedeflediklerini belirten Başkan Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bugün itibariyle burada bulunan çöpü taşımaya başladık. Göksun’umuz için hayırlı olmasını diliyorum. Yaklaşık bir ay içinde 5 bin metreküp çöpü, çöp semi treylerlar ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemize ait Kürtül Katı Atık Düzenli Depo Bertaraf Tesislerine  taşımayı hedefliyoruz. Taşıma işi bittikten sonra böyle bir çevre kirliliğine izin vermeyeceğiz. Bundan sonra kuracağımız aktarma istasyonu ile çöp ve atıkların evlerden ve diğer işletmelerden çıktıktan sonra doğayla buluşmadan tesislere intikalini sağlayacağız. İnşallah daha temiz ve daha duyarlı bir Göksun temin etme adına hep beraber gayret içerisinde olacağız.”

Başkan Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve Çevre Koruma Daire Başkanlığına duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER