Geleceğin Girişimcileri Zirve’de Yetişiyor

Zirve Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Girişimcilik ve İnovasyon dersini alan öğrenciler ile birlikte Adana'da Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen İnovasyon Haftası'na katıldı.

Geleceğin Girişimcileri Zirve’de Yetişiyor
İnovasyon Haftası'na katılan Zirve Üniversitesi öğrencileri Girişimcilik oturumunda iş planının önemi, melek yatırımcı ağları, hackathon konularında bilgi aldılar. 

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, “ Zirve Üniversitesi olarak Girişimcilik ve İnovasyon dersi kapsamında geleceğin girişimcilerini yetiştiriyoruz. Zirve Üniversitesi Kuluçka, Girişimcilik, İnovasyon Uygulama ve Araştırma Merkezini kurarak bu alanda ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu merkezimizi kurma amacımız üniversite ile iş dünyası arasındaki bağlantıları güçlendirerek, öğretim elemanlarımızın ve öğrencilerimizin yenilikçi fikirlerinin hayata geçirilmesini sağlamak. Ayrıca ihtiyaç duyulan temel girişimcilik ve yerel kalkınma konularında ulusal ve uluslararası ağ bağlantıları üzerinden evrensel yaklaşımlar doğrultusunda bilgi ve becerilerin geliştirilmesi ve zenginleştirilmesine katkı sağlamaktır.” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER