google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Eshab-I Kehf Külliyesin'de Miraç Gecesi Osmanlı Şerbeti İkram Edildi

Afşin Belediyesi Miraç Kandili münasebetiyle Eshab-ı Kehf Külliyesine ibadet için gelen vatandaşlara Osmanlı Şerbeti ikram etti.

Eshab-I Kehf Külliyesin'de Miraç Gecesi Osmanlı Şerbeti İkram Edildi

Afşin Belediyesi Miraç Kandili dolayısı ile dün gece Eshab-ı Kehf Külliyesine ibadet için gelen vatandaşlara Modern içeceklerin keşfinden önce, özellikle sıcak doğu medeniyetlerinde ferahlatıcı olarak yüzlerce yıldır içile gelen Osmanlı Şerbeti ikram etti. Miraç Kandilinin en yoğun kutlandığı Eshab-ı Kehf Külliyesine Afşin Belediyesi görevlilerince çadır kuruldu. Görevliler tarafından Yatsı namazı sonrası bardaklarla vatandaşlara Osmanlı Şerbeti ikram edildi.

Osmanlı Şerbeti dağıtımına bizzat eşlik eden Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven: Miraç Kandili münasebetiyle Belediyemizin vatandaşlarımıza ikramı olan Osmanlı Şerbetini dağıtıyoruz. Kandiller Manevi iklimleri yaşandığı mübarek anlardır. Bu anlamlı gecede böyle bir hizmeti vatandaşlarımızın ayağına getirdiğimiz için mutluyuz. Tüm İslam âleminin Kandilini kutluyorum dedi.

Şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan ve Kur’an-ı Kerimde Kehf suresine ismini veren Eshab-ı Kehf Külliyesine Kandil gecesi münasebetiyle ücretsiz servis tahsis edildi.

Afşin Belediyesinin bu tarihi ikramını gören vatandaşlar memnuniyetlerini ifade ederken dağıtılan Osmanlı Şerbeti büyük ilgi gördü.


Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER