Erkoç: Aziz Milletimizin Başısağolsun

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; “Siirt'te, Alçakça, Hunharca, Adice ve Kalleşçe Gerçekleştirilen Saldırıyı Şiddetle Kınıyorum...”

Erkoç: Aziz Milletimizin Başısağolsun

             Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Siirt'te şehit olan Mehmetçiklerimiz için başsağlığı mesajı ile birlikte bir açıklama yayımladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; "Siirt-Pervari yol emniyeti için görevlendirilen Mehmetçiklerimizin geçişi sırasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, yol kenarına yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu alçakça,hunharca, adice ve kalleşçe gerçekleştirilen saldırıda 8 askerimizin şehit edilmesini şiddetle lanetliyorum.

Kahraman şehitlerimizin arasında, varlıklarını inançları ve özgürlükleri uğruna adayarak, inancın ve fedakârlığın karşısında hiçbir gücün duramayacağını gösteren İstiklal Mücadelesi vermiş dedelerin torunu olan, Kahramanmaraş Afşin ilçemizin Altunelma Mahallesi'nden Ömer Erüstün de bulunuyor.

 Bugün Ömer Erüstün ve diğer şehit kardeşlerimiz gibi, 1920’de, Çakmakçı Said, Mıllış Nuri gibi gencecik atalarımız bizim için ölümü göze aldılar. Bizler, istiklalimizi, İstiklal Savaşı'nda ve bugün, gözünü kırpmadan şahadete koşan bu gencecik şehitlere borçluyuz. Bu ülke, onların al kanları, düşman kurşunlarıyla delik deşik olan gencecik bedenleri üzerinde yükseldi.

 

Atalarımızın geçmişte dirayet, cesaret ve basiret dolu eşsiz fedakarlıklarının anısını yaşattığımız gibi, ecdadı gibi dik durarak şehadet şerbetini içen  Ömer Erüstün kardeşimiz ve arkadaşlarının anısını da rengini şehitlerimizin kanından alan varlığımızın ve bağımsızlığımızın sembolü olan Ay Yıldızlı Al Bayrağımız gibi kıyamete kadar yüreğimizde himaye ederek ilelebet yaşatacağız.

            Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu alçakça, hunharca, adice ve kalleşçe saldırıda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri Mensupları'na ve Aziz Milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.

            Rabbimizin rahmet ve mağfireti şehitlerimizin ve ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizin üzerine olsun...

Tarihten ibret almayıp, savaşla alamadıkları ülkemizi, birliğimizi, dirliğimizi bozarak almak isteyen hainler, alçaklar, kalleşler unutmasınlar ki, bu ülkenin; Sütçü İmamları, Arslan Beyleri, Şehit Evliyaları, Mıllış Nurileri, Çakmakçı Saidleri, Ömer Erüstünler'i bitmez..."

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2015, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER