Ekinözü'nde Pazar Alanın Yeri Değişti

Kahramanmaraş'ın Ekinözü İlçesinde hafta bir gün Cuma Günleri kurulan seyyar pazar yeri değiştirildi.

Ekinözü'nde Pazar Alanın Yeri Değişti
Ekinözü ilçesinde halkın ihtiyacına cevap verebilecek yeni Açık pazar yerinin ihtiyaca cevap vermemesi üzerine harekete geçen Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen halkın ihtiyacına cevap verebilecek yeni bir semt pazarının yerini değiştirdi. 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin Cadde ve sokaklara kurulan pazarlar ile ilgili düzenleme çalışmaları devam ediyor. Vatandaşın pazar alışverişini daha kaliteli ve alt yapısı pazar şeklinde oluşturulmuş alanlarda yapabilmesi için Ekinözü İlçesinde Hafta sadece günleri kurulan açık pazar yerinin Ekinözü Belediyesi tarafından değiştirildiği bildirildi. Söz konusu uygulamayla trafiğin rahatlaması, görsel kirlilik ve cadde üstü mahalle sakinlerinin yanı sıra cadde üstü işletmelerin oluşabilecek iş kaybının önüne geçilmesi amaçlandığını ifade eden Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen  Cadde üstündeki pazarların yol kenarlarına park eden araçların  yoldan geçen vatandaşları ve trafikte ilerliyen araçları rahatsız ediyordu hem alanın küçük olması nedeni ile yetersiz kalıyordu  Yeni pazar alanı ile büyük bir eksikliği gidermiş olacağız. Bu sebeple, halkımızın rahat bir şekilde alışveriş yapabileceği bir açık pazar alanı yaptık. 

Vatandaşlara layık olabilmek için çaba harcadıklarını ifade eden Çeleğen . Pazar yerinin açılışıyla birlikte vatandaşların daha sağlıklı ve hijyenik ortamda alışveriş yapabileceğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2016, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER