Devlet Vatandaş Kaynaşmasının En Güzel Örneği

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Müftülüğüne bağlı Zeytinburnu Camii ve Kur’an Kursu ve Mahalle Muhtarı birlik ve beraberlik adına Devlet- Vatandaş kaynaşmasının en güzel örneğini sergilediler.

Devlet Vatandaş Kaynaşmasının En Güzel Örneği
Onikişubat İlçesi Çamlık Mahallesinde bulunan Zeytinburnu Camii İmam hatibi İlhan Sarı, Kur’an Kursu öğreticisi Derya Us ile Mahalle Muhtarı Ömer Koca devlet erkânına yemekli bir program düzenleyerek mahalenin sorunlarını yerinde duyurdu.
Yaklaşık bin kişi Cami önündeki sokakta başta İlçe Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir’in de aralarında bulunduğu protokol üyelerine Kurufasulye, pilav, ayran ve tatlı ikramıyla Devlet- Vatandaş kaynaşmasının en güzel örneğini sergilemiş oldular. 

Programda Kahramanmaraş Tıp Fakültesi öğrencisi Hafız Muhammed Emin’in okuduğu Kur’an tilavetinin ardındından Duayı İlçe Müftüsü Abdullah Demir yaptı. Çamlık Mahalle Muhtarı Ömer Koca,  komşu Serintepe Mahallesi Muhtarı aynı zamanda onikişubat İlçesi Muhtarlar birliği başkanı olan Ramazan Gürbak’da Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdürü M. Muzaffer Türk programda hazır bulundu ve mahallelerin sorunları hakkında yöneticileri bilgilendirmiş oldular.
Cami İmam Hatibi İlhan Sarı Cami Cematinin ve mahalle halkının birlik beraberliği ve kaynaşması için böyle bişr program düzenlediklerini söyledi.Zeytinburnu Camii Kız Kur’an Kursu öğreticisi Derya Us’ ta hep beraber olmak,  Cami ile Kur’an kursunun tanıtılması programında çok kıymetli misafirleri ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarının altını çizdi.

Kahramanmaraş Din Görevlileri ve Gönüllüleri Derneği başkanı Şevket Bozdoğan da yapılan kaynaşma programına vesile oldukları için görevlilere teşekkür etti.

Programa; Onikşubat İlçe Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Büyükşehir belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Müzeffer Türk, Onikişubat Muhtarlar Birliği Başkanı Serintepe Mahallesi Muhtarı Ramazan Gürbak, Din Görevlileri Ve Gönüllüleri Dernek Başkanı Şevket Bozdoğan, Saçaklızade Mahalle Muhtarı Yalçın Gül, Tavşantepe Mahalle Muhtarı Ali Şerbetçi, Akçakoyunlu Mahalle Muhtarı Atilla Kebapcı, Köseli Mahalle Muhtarı Arif Demir ile Cami Cemaati, çevre Camii din görevlileri ve kalabalık vatandaşlar katıldı.
Haber: Ahmet Güneçıkan

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER