Deveci, MKÜ Rektörü Kaya’yı Ziyaret Etti

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı 11. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısına katılmak üzere Hatay’da bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’yı ziyaret etti.

Deveci, MKÜ Rektörü Kaya’yı Ziyaret Etti
MKÜ Rektörlük Makamında gerçekleşen ziyarette komşu iki şehir üniversitesinin rektörleri bir süre görüşerek sohbet etti. Sıcak ve samimi bir havada gerçekleşen ziyarette iki rektör karşılıklı görüş alışverişinde bulunurken, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Deveci’yi üniversitelerinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci aynı bölgede yer alan komşu şehir üniversiteleri olarak birlikte hareket ederek ve ortak projeler yürüterek bölge ve şehirlerin kalkınmasında anahtar rol oynayacaklarını hatırlatırken, Üniversite olarak karşılıklı deneyimleri paylaşmaya her zaman hazır olduklarının altını çizdi.

Ziyaret kapsamında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Kaya’ya geleneksel Kahramanmaraş el işçiliği örneklerinden oyma ceviz sandık ve KSÜ tanıtım materyalleri hediye etti. MKÜ Rektörü Prof. Dr. Kaya’da Rektör Deveci’ye Hatay’a özgü çeşitli hediyeler takdim etti.


Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER