google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Büyükşehir Evsizlere Sahip Çıkıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un talimatı ile Büyükşehir Belediyesi Misafirhanesi, evi olmayan ve sokaklarda yaşamak zorunda kalan vatandaşlara şu soğuk havalarda sıcak yuva oluyor.

Büyükşehir Evsizlere Sahip Çıkıyor
Büyükşehir Belediyesi ekipleri sokaklarda otogarda hastanelerde parklarda gezerek kimsesiz vatandaşları toplayıp misafirhaneye götürdü.

Bir taraftan zabıta ekipleri diğer taraftan Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, başta sokaklar olmak üzere, hastanelerin acil servislerini, otogar, park, medruk bina ve viraneleri gezerek, bu alanlarda barınmaya çalışan ve aynı zamanda yolda kalan vatandaşları toplayarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Misafirhanesine götürüyor.Sokakta yaşamlarını sürdürmek zorunda olan evsizler toplanarak sağlık kontrollerinden geçirildikten sonra kış mevsimi boyunca misafirhanede misafir edilerek, giyecek yardımı ve günde üç öğün yemek ikramı yapılıyor. 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada sokakta yaşayan evsizlerin soğuktan donmamaları için bu vatandaşları gören veya bilenlerin Alo 153’ü arayarak haber vermeleri istendi.
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER