Biri Bağımlılığı Anlattı Diğeri Bağımsızlığı

Kahramanmaraş kamuoyunun ve medyasının yakından tanıdığı İsa Altun ile ünlü yazan Diamon Eros KSÜ’de söyleşi ve imza gününe katıldı.

Biri Bağımlılığı Anlattı Diğeri Bağımsızlığı
 Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin daveti üzerine gelerek Avşar yerleşkesi içerisinde bulunan Cahit Zarifoğlu Konferans salonunda öğrencilerle söyleşi yapıp, kitaplarını imzalayan İsa Altun ve Diamon Eros bir saat için çıktıkları sahnede istek üzerine tam üç saat kaldılar.
23 yıllık polis memuru olan ve bunun 18 yılını Kaçakçılık ve Organize suçlar ile Narkotik’te geçiren, ‘Kod adı Beyaz ölüm’ ve ‘Bir kereden çok şey olur’ adıyla iki kitap yazan, JCI 1999 İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı ödülü alan ve 2000 yılında Emniyet Genel Müdürlüğünce ‘Yılın Polisi’ seçilen İsa Altun, özellikle öğrencileri ve ebeveynleri uyardı. ‘Bir kereden çok şey olur’ isimli kitabını bir bağımlının vasiyeti üzerine yazdığını belirten Altun uyuşturucu kullanma yaşının 12’lere düştüğünü dile getirerek; “2013 yılında tam 365 kişi maalesef aşırı dozda uyuşturucudan öldü, bunlardan bir tanesi de 12 yaşında bir çocuk” dedi. Polisiye önlemlerle sadece sineklerin öldürüldüğünü oysaki asıl gayenin bataklığı kurutmak olması gerektiğini söyleyen Altun sözlerine şöyle devam etti; “ Uyuşturucu ile tanışan çocukların çoğunluğunun ya her söyledikleri aileleri tarafından hemen yerine getirilen çabuk doyuma ulaşmış çocuklardan ya da aileleri tarafından aşırı despotlukla yönetilen çocuklardan oluştuğunu dile getirerek ne olur çocukların başına okşayın ve onlara ne olursa olsun hangi şartlarda olursa olsun seni seviyorum deyin, bakın o zaman en vahşi çocuk bile nasıl kedi gibi oluyor, ben kitaplarımda bunları ve yaşadıklarımı anlattım umarım okursunuz ve beğenirsiniz”.
Daha sonra sahneye çıkan Sosyolog, Kişisel Gelişim ve Bioenerji Uzmanı Diamon Eros ise Sevginin sadece insan üzerinde etkili olmadığını bizim canlı veya cansız diye bildiğimiz bütün yaratılmışlar üzerinde etkisi olduğunu anlatarak örnekler verdi. Günlük hayatta kullandığımız kelimelerin bile sağlığımız üzerinde ektileri olduğunu dile getiren Diamon Eros; “ Bakın ‘ben hasta değilim’ demek ile ‘ben sağlıklıyım’ demek arasında bile fark vardır, birinde hastalık sözü geçtiği için vücut onu alır diğerinde sağlık sözü geçtiği için vücut onu alır” dedi.  Vücudumuzun her bölümünün bizim geçmişimiz ve geleceğimiz ile ilgili bilgi verdiğini söyleyen Eros sahneye çıkardığı bir misafir üzerinde gösteri yaptı. Bir başkasının hayatın yaşamadan ruhlarımızın özgür bırakılması gerektiğinin altını çizen Diamon Eros ünlü düşünür Jean-Jacques Rousseau’ya atıfta bulunarak “İnsanın özgürlüğü; istediği her şeyi yapabilmesinde değil, istemediği hiçbir şeyi yapmak zorunda olmamasındadır” dedi.
Daha sonra soru cevap şeklinde devam eden söyleşi, kitapların imzalanması ile sona erdi. Saat 14.00’te başlayıp 15.00’te bitirilmesi planlanan söyleşi ve imza 17.00’ye kadar sürdü. Öğrencilerin yoğun isteği üzerine eğer talep olursa Mayıs ayında tekrar gelebileceklerini belirten konuklar, programdan ve Üniversiteden memnun bir şekilde ayrıldılar.Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2014, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER