Başkan Mahçiçek'ten 29 Ekim Mesajı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından temelleri atılan Türkiye Cumhuriyeti, aydınlık yarınlara, yüzüncü yıl hedeflerine kararlılıkla yürümektedir”

Başkan Mahçiçek'ten 29 Ekim Mesajı
Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin her türlü zorluğu ve meşakkati aşarak, aydınlık yarınlara ve yüzüncü yıl hedeflerine yürüdüğünü ifade eden Mahçiçek, mesajında şu düşüncelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünü büyük bir mutluluk ve gururla kutluyoruz. Bin bir türlü meşakkatler aşılarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından temelleri atılan Türkiye Cumhuriyeti, bugün emin adımlarla aydınlık yarınlarına, yüzüncü yıl hedeflerine yürümektedir. 

Elbette ki bu kutlu yürüyüş, hiç te kolay olmamaktadır. Cumhuriyet değerleriyle bütünleşen milletimiz, kimi zaman darbelerle, kimi zaman terörle, kimi zaman da siyasi komplolarla akamete uğratılmak, hedeflerinden uzaklaştırılmak istenmektedir. Ancak hiçbir engel, milletimizi ve Türkiye Cumhuriyeti’ni bu yoldan alıkoyamayacaktır. Bizler kararlılıkla hedeflerimize yürümeye, bizlere miras bırakılan Türkiye Cumhuriyeti’ni, medeniyetler arasında hak ettiği noktaya, yani zirveye taşımaya gayret edeceğiz.

İşte böylesine bir atmosferde 29 Ekim Cumhuriyet bayramımızı idrak ediyoruz. 2 gün sonrasında ise 1 Kasım’da demokrasimiz adına bir bayram niteliği taşıyan, seçimlerimizi yapacak ve sandık başına gideceğiz. Türk Kurtuluş Savaşıyla eşine az rastlanan bir zafer elde eden, 29 Ekim 1923’te ise kendine yakışan bir yönetim biçimi olarak cumhuriyeti seçen milletimiz, 1 Kasım’da da ferasetini ortaya koyup, tercihini yapacak ve doğru kişileri iş başına getirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, demokrasimize katkı sağlayan devlet adamlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı tebrik ediyor, 1 Kasım Seçimlerinin de ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER