Başkan Kızılseki’den Srebrenitsa Katliamı Mesajı

Çağlayancerit İlçe Belediye Başkanı Üzeyir Kızılzeki, 11 Temmuz 1995’te yapılan Srebrenitsa Katliamının 23. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında: “Müslümanlara karşı yapılan bu zulmün, bu işkencenin tarifi yoktur” dedi.

Başkan Kızılseki’den Srebrenitsa Katliamı Mesajı

“Unutulmaz bir drama, acıya sebep olan Srebrenitsa katliamının üzerinden 23 yıl geçti” diyen Başkan Kızılseki, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Srebrenitsa’da 11 Temmuz 1995’te başlayan, en az 8 bin 372 Boşnak sivilin Ratko Mladic komutasındaki Sırp askerler tarafından hunharca öldürüldüğü soykırım, sadece Bosna Hersek’te değil, tüm dünyada acının ve adalet arayışının sembolü haline geldi.

İnsanlık tarihinin en acı soykırımlarından olan Srebrenitsa’nın bu acı hatırasına maalesef ki dünya şahitlik etmiştir. Müslümanlara karşı yapılan bu zulmün, bu işkencenin tarifi yoktur. Umut ediyoruz ki, dünyada bu acılar son bulsun, barış sağlansın.

Bu vesileyle, son dönem insanlık tarihinin en utanç verici hadiselerinden biri olan bu katliamda hayatını kaybeden masum halka ve aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Bosna halkına sabırlar diliyorum ve böyle insanlık dışı acıların da bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1034