Atlı: Anneler Toplumu Birleştirir Bütünleştirir

İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Opr. Dr. Faruk Atlı, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj paylaştı. Mesajında anneliğin ayrıştırıcı, ötekileştirici değil; toplumu yakınlaştıran, birleştiren, bütünleştiren bir rolü olduğuna değinen Atlı, “Anne, nesli temin ve talimin kaynağı olmakla birlikte, ailenin fiili reisi, memuru, işçisi, esnafı, işvereni ve en önemlisi herkesin öğretmenidir” ifadelerine yer verdi.

Atlı: Anneler Toplumu Birleştirir Bütünleştirir
İnsanlık âleminde şefkat ve merhametin zirvesinin ana olduğunu belirten şefkat ve merhamette güneş gibi olan annelerin, merhametli bir toplumun inşacısı olduklarını söyledi. İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Atlı, Toplum hayatının temel yapı taşı olan anneler, ailenin çekirdeği ve vazgeçilmezidir. Emsalsiz ve sınırsız sevginin, hoşgörünün, sabrın; en masum ve temiz duyguların timsali annelik ulvi bir müessesedir. Anneliğin ayrıştırıcı, ötekileştirici değil; toplumu yakınlaştıran, birleştiren, bütünleştiren bir rolü vardır” dedi.

Şefkat ve merhamet membası annelerin, sadece kendi çocuklarının değil; temas ettiği, dokunduğu, aynı ortamda bulunduğu tüm çocukların öğretmeni olduğunu dile getiren Atlı, şu ifadelere yer verdi: “Bu uğurda tüm sıkıntılara katlanan, çocuklarının mutlu olması ve başarısı için büyük bir sabırla gayret gösteren annelerimizin üzerimizde ödenemez hakları bulunmaktadır. Annelerin hayat standartlarının iyileşmesi, sosyal hayatta etkin rol üstlenmeleri, sağlıklı bir toplumun olmazsa olmazıdır. Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün ve geleneklerimizin devam ettirilmesinde herkese düşen sorumluluktan daha fazlası şüphesiz annelere düşmektedir. Kültürün yaşatılması kadar huzurlu bir toplumun oluşturulmasında da annelerin rolü asla inkâr edilemez. Otuz yıla yakın süredir ülkemiz terör yüzünden huzura hasret kalmıştır. Terör belası herkese zarar vermiş ama en çok anaların yüreklerini dağlamış ve onların gözyaşı akıtmasına neden olmuştur. Annelerin gözyaşlarının dinmesi için milli birlik ve kardeşlik yolunda atılacak olumlu adımları İYİ Parti olarak önemsiyoruz. Toplumda şefkat ve merhamet duygularının egemen olması ve her gün annelerin yüreklerinin ağzına gelmemesi için terörün yeryüzünden silinmesi gerekmektedir. Acı ve gözyaşı artık annelerin kaderi olmaktan çıkarılmalıdır.”

Annelerinin yüreklerinin huzurla dolu olduğu bir ülkenin, dünyanın en müreffeh ülkesi olduğunu aktaran Atlı, şunları kaydetti: “Huzur, barış ve kardeşliğin hâkim olduğu bir dünya için tüm insanlığın, annelerin merhamet ve şefkat duygularından nasiplenmesini temenni ediyoruz. Geleceğe umutla bakan, çalışkan, idealist, şefkat ve merhamet eksenli bir neslin yetişmesine en büyük katkıyı sunma görevi olan annelerin ve yüreği annelik hisleriyle dolu tüm kadınların Anneler Günü’nü kutluyoruz.

(HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER