88 Yıllık Gururumuz

Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Kahramanmaraş'a İstiklal Madalyası verilişinin 88. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

88 Yıllık Gururumuz

Başkan Poyraz’ın mesajı şöyle: “Tam manasıyla bir kahramanlık destanı olan Kurtuluş Savaşımız esnasında, düşmana yürek ve ruh birliği ile karşı koyan Kahramanmaraşlılar, vatanın her karış toprağının şehit kanı ile sulanmadıkça işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmışlardır. Bu uğurda çoluk çocuk, genç yaşlı demeden varlarını yoklarını ortaya koyan Maraşlılar, elde ettikleri zaferle tüm Anadolu'da büyük bir heyecan dalgası oluşturmuşlardır. Bu destansı mücadeleyi unutulmaz kılmak isteyen Türkiye Büyük Millet Meclisimiz 5 Nisan1925 tarihinde Maraşlıları Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası ile ödüllendirerek, büyük ve onurlu bir ilke imza atmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Kahramanmaraş'a vermiş olduğu İstiklal Madalyası, Kahramanmaraşlıların göğsünü kabartmaya devam etmektedir.

Bu onuru bize kazandıran kahraman ecdadımızı minnetle ve rahmetle anıyor, tüm Kahramanmaraşlıların onur ve gurur gününü tebrik ediyorum.”Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2013, 22:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER