google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Tekstil İhtisas OSB Yatırım Programına Alındı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük ve ekibinin yoğun uğraşı sarf ettiği Tekstil İhtisas OSB; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2015 yatırım planına girdi. Başkan Karaküçük: “2023 hedefine bir adım yaklaşıldı” dedi.

Tekstil İhtisas OSB Yatırım Programına Alındı
 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 2015 yılı OSB yatırım programını açıkladı. Göreve geldiğinden bu yana OSB üzerine yoğun bir caba sarfeden Kemal Karaküçük ve ortak akıl, 2015 yılı yatırım programı için Tekstil İhtisas OSB alanını bakanlık programına girdirdiler. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, organize sanayi bölgelerindeki (OSB) 47 bin 996 sanayi parselinde üretime geçildiğini ve yaklaşık 1 milyon 530 bin kişiye istihdam sağlandığını söyledi.

Bakanlığın 2015 yılı yatırım programında 90 OSB projesinin yer aldığını ve yıl sonuna kadar 11 OSB projesini daha tamamlanmasının hedeflendiğini vurgulayan Işık, "Bu yıl içerisinde Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas OSB, Çorum Osmancık OSB, Sakarya Kaynarca Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB, Bursa-Yenice Islah OSB,  Kahramanmaraş Tekstil İhtisas OSB, Yalova Kompozit ve Kimya İhtisas Islah OSB ve Bursa Batı OSB gibi 7 OSB kuruldu. Bu OSB'lerde üretime geçilmesiyle birlikte, yaklaşık 60 bin kişi daha istihdam edilebilecek" diye konuştu.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, yaptığı açıklamada Sanayi Bakanlığının yatırım programına alınan Tekstil İhtisas OSB için büyük mücadele verdiklerini belirterek: “2023 hedefi için yoğun çalışmalar içindeyiz. Bakanlığın yatırım programına aldığı tekstil OSB’de hedeflerimiz için önemli bir duraktı. Bakanlığımız tarafından yatırıma alınan OSB alanlarında müthiş bir üretim olacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2015, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER