Karaküçük; Dünyadaki Olumsuzluklar Üretimi Durdurmadı

Takvimden arındırılmış Sanayi Üretimi ve ihracatında artış olan Kahramanmaraş, enerji tüketimi ile de zirvede. Enerji tüketiminin yukarı seviyelerde olması ise sanayinin durmadığını gösteriyor.

Karaküçük; Dünyadaki Olumsuzluklar Üretimi Durdurmadı
 FED’in faiz politikası, dünyada yaşanan savaşlar ve doların tırmanışı Kahramanmaraşlı sanayicilerin üretiminin önüne geçemedi. Türkiye’de en hızlı büyüyen şirketin Kahramanmaraş’ın çıkmasının ardından bir başarı da enerji tüketiminde gerçekleşti.
Konu hakkında bir açıklama yapan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, 2011-2014 yılları arası elektrik tüketimi 9.332.156.200 KW olduğunu söyledi.

ÜRETKEN YAPIMIZ AR-GE İLE DEVAM EDİYOR
Ürettiğini tekrar yatırıma çeviren, çektiği kredilerin yüzde 95’ini tekrar kente yatırım yapan Kahramanmaraş’ın üretken olduğuna vurgu yapan Karaküçük: “Üretimimiz sürekli yukarı seviyelerde. Özellikle teknoloji altyapılı üretim ve AR-GE mantığının yerleşmesi ile firmalarımız katma değeri yüksek ürünler üretmeye başlıyor. Yaklaşık 1000 firma ile üretimi yüksek 10 şehir arasına giriyoruz. 2023 hedefimiz bu yönde. Firmalarımızı bu üretiminden dolayı kutluyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER