google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

ISO-İkinci 500’e 12 Firmamız Girdi

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, üretim, istihdam ve ihracatla Türkiye’ye değer katan Kahramanmaraşlı sanayicilerin ulusal platformda öne çıkmaya devam ettiğini belirtti.

ISO-İkinci 500’e 12 Firmamız Girdi
 İstanbul Sanayi Odasının (İSO) geleneksel hale getirdiği 'Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2014 Araştırması’ sonuçları açıklandı. KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük araştırma sonuçlarında Kahramanmaraş’tan 12 şirketin Türkiye’nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer aldığını söyledi.

HER ALANDA BAŞARI VAR

Başkan Karaküçük,  listeye geçen yıl 8 şirketin girdiğini bu yıl ise bu rakamın 12 firmaya çıktığını ve gelecek için umut verici olduğunu söyledi. Kahramanmaraş’ın her alanda başarılı olduğuna değinen Başkan Karaküçük: “Kahramanmaraş, tekstilde, enerjide, gıdada, metal mutfak sektöründe, kağıt sanayiinde, çimento sektöründe lider konuma ulaşan 1000’e yakın sanayi tesisleriyle Türkiye’nin üretim yıldızları arasında özel bir yere sahiptir. ISO ikinci 500 listesinde geçen yıla göre 4 firma eklenerek 12 şirketimiz üstün performans sergilemiştir. 100’ü aşkın ülkeye ihracat yapan 246 ihracatçı şirketiyle Kahramanmaraş ilk ve ikinci 500’deki şirketlerinin sayısını artıracak ve Türkiye’nin üretim ve ihracatına katkıda bulunmaya devam edecektir” şeklinde konuştu

2023 HEDEFİNE DAHA AZİMLE GİDİYORUZ

Sanayi üretimindeki artış, ihracattaki yükselme çabası ve ISO ikinci 500 araştırmasına giren firmalardaki sayısal gelişme sayesinde 2023 hedefine daha emin adamlarla gidildiğinin altını çizen Karaküçük: “ISO ikinci 500 listesinde göğsümüzü kabartan firmaların hepsine teşekkür ederim. Bu şirketlerimiz, Türkiye’nin büyümesine en çok katkı sağlayan aktörler arasında özel bir konuma sahiptir. Şimdi yolumuz, 2023 hedefini tutturmak. Görüyorum ki, ürettiğini yatırıma dönüştüren kahraman iş adamlarımız, hedeflerimize ulaşmamızı daha da kolaylaştıracak” dedi.

BÜTÜN ALANLARDA KAHRAMANMARAŞ VAR

Türkiye’nin 17’inci büyük ekonomisi ve tekstil başta olmak üzere birçok sektörde üretimin yıldızı Kahramanmaraş’ın daha iyi yerlerde olacağına değinen Karaküçük, “Hedeflerimizden birisi de 2023’te en üreten 10 şehir içerisine girmekti. ISO ikinci 500 sıralaması bize gösteriyor ki, üretim aşkı bitmeyen işletmelerimiz, bunu gerçekleştirmek için yüzde 100 hazırlar. Gelişen teknoloji, ar-ge ile hedeflerimizi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.  

ŞİRKETLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Başkan Karaküçük emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek şöyle konuştu: “Geçen yıldan buyana üretimden satışlarını artırarak listede yer alan şirketlerimize Kahramanmaraş’ın hedeflerine ulaşma yolunda gösterdikleri çaba dolayısıyla teşekkür ediyorum. Patronundan işçisine, yan sanayisinden lojistik hizmetlerine emeği geçenleri tebrik ediyorum. Bu tablo, iş dünyasının üstün gayret ve alın terinin karşılığıdır.”

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2015, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER