google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Ceyhan, KSÜ’de Girişimcilik Serüvenini Anlattı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ile Kariyer ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGİM) tarafından “Küresel Ölçekte Kahramanmaraşlı Bir Girişimcinin Serüveni” konulu konferans düzenlendi.

Ceyhan, KSÜ’de Girişimcilik Serüvenini Anlattı
 KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını KSÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. İbrahim Örnek yaptı. “Fatih Ceyhan gibi insanlara Kahramanmaraş olarak ihtiyacımız var” diyen Örnek, konferansın faydalı olması temennisinde bulundu.

KAGİM Müdürü Doç. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu da yaptığı selamlama konuşmasında, ekonomik hedeflere ulaşılması için girişimci adayı insanların nasıl ortaya çıktığının rol modellerle anlatılması gerektiğini ifade etti. Yardımcıoğlu, “Bu şehre büyük değerler katmış insanların başarı hikâyelerini dinlememiz gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Kahramanmaraş Spor Kulübü başkanı Fatih Ceyhan, konferans sunumunu gerçekleştirdi. Akdeniz Bölgesi’nde en yüksek ihracat rakamına ulaşan 2. sıradaki firmanın sahibi olan Ceyhan, girişimcilik serüvenini KSÜ öğrencileri ile paylaştı. “Mücadele olmayan hiçbir işin değeri yoktur.” diyen Ceyhan, “İnandığınız hayallerinizin peşinden gidin. Mücadeleyi hiçbir zaman bırakmayın.” şeklinde konuştu. “Bir işin sürekli aynı şekilde yapılıyor olması o işin doğru yapıldığı anlamına gelmez.” diyen Ceyhan, öğrencilere olaylara farklı açılardan bakmaları gerektiğini hatırlattı.

Konferans, Fatih Ceyhan’ın öğrencilerin sorularını cevaplandırmasının ardından son bulurken, KSÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. İbrahim Örnek, Ceyhan’a günün anısına oyma ceviz sandık hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER