google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Yaşar Gölcü İlkokulu Münazara Yarışmalarında Nefes Kesen Final

Yaşar Gölcü İlkokulu kütüphanecilik kulübü tarafından 4. sınıflar arası münazara yarışmaları düzenlendi. Mart ayında 1. tur, nisan ayında 2. tur, mayıs ayında ise final oturumu gerçekleştirildi.

Yaşar Gölcü İlkokulu Münazara Yarışmalarında Nefes Kesen Final

Öğrenciler, okul öğretmenleri ve velilerin katılımıyla nefes kesen bir final yarışması gerçekleştirildi ve  münazarada şampiyon olan sınıf belirlendi. 4/C sınıfı 86 puanla yarışmanın galibi olurken 4/İ sınıfı 84 puanda kaldı.
       Konu hakkında bir açıklama yapan Okul Müdürü Ali Bucak;” Yapılan münazara yarışmaları çok verimli geçti. Nefes kesen bir finalle sonuçlandı.  Her yıl münazara çyarışmalarını devem ettirmeyi düşünüyoruz. Yarışmaya hazırlanan mğrencilerimize, yarışmaya hazırlayan öğretmenlerimize ve  velilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Final karşılaşmasında  4/C sınıfı ‘Gelişen teknolojinin çocuklara zararı daha çoktur.’ konusunu savunurken, 4/İ sınıfı ‘Gelişen teknolojinin çocuklara faydası daha çoktur.’ konusunu savundu.
      Münazara sorularında ve yanıtlarda öğrenciler kendilerini gösterdiler. Özellikle kısa skeçlerle hazırlanan sorular yoğun  ilgi gördü.  Teknolojinin faydalarının canlandırıldığı gösteride “ Doktor –Hasta”skeci çok alkış aldı. Teknolojinin zararlarının anlatıldığı skeçte ise bir çocuğun ödevlerini yapmak için ailesinden yardım isterken babanın televizyon izlemesi ,  annenin cep telefonuyla görüşmesi , ablanın ise tablet bilgisayardan mesajlaşırken çocukla ilgilenilmemesi hem düşündürdü , hemde izleyicileri kahkahaya boğdu. Yarışmacı sınıflar ilginç soru ve cevaplarla izleyicilere doyumsuz dakikalar yaşattılar.
     4/C sınıfı 86 puan alarak yarışmanın galibi olurken, 4/İ sınıfı 84 puanda kaldı. 4/C sınıfından Ahmet Hakan Gökşenli, Şevval Çelik,  Mehmet Akif Dobur  ve Şevval Eymen Nergiz adlı öğrenciler sınıflarını başarıyla temsil ettiler.
 Yarışma sonunda 1. tur, 2. tur ve finalde kazanan öğrencilere madalya takdim edildi. Çeşitli hediyeler verildi.

       Okul müdürü Ali Bucak, münazara yarışmalarında emeği geçen jüri üyeleri Cemil Korkmaz, Ahmet Muhtar Uysal ve Merva Gedik’e, kütüphanecilik kulübü öğretmenleri Atilla Bakırcıoğlu ve Emin Güven’e, teknik danışman Selim Kumak’a, şampiyon olan sınıfın öğretmeni Ragıp Gök’e, münazaraya katılan öğrenci ,öğretmen ve velilere teşekkür etti. Emeği geçenlere plaket takdim edildi.


 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2014, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER