“Şimdi Okuma Zamanı”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Hayrullah Mahallesi’nde lise ve ortaokul öğrencilerine tamamen ücretsiz eğitim verecek Sosyal Etkinlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

“Şimdi Okuma Zamanı”
“Şimdi Okuma Zamanı” diyen Onikişubat Belediyesi, çocukların ve gençlerin en iyi koşullarda eğitim alabilmesine olanak sağlamak için oluşturduğu Sosyal Etkinlik Merkezi’nin açılışını yaparak ilk öğrencilerini ağırladı. Öğrencilere kitaplarını dağıtan Başkan Mahçiçek, eğitim-öğretime katkı sunan bir merkezi de Kahramanmaraşlı gençlerle buluşturdu.

Örgün eğitime destek olmak, okullaşma oranını arttırmak ve mevcut potansiyeli değerlendirip, geleceğe doğru emin adımlar atmak için projelendirilen, deneyimli ve tecrübeli kadrosuyla donanımlı hale getirilen Onikişubat Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezleri’nde 25 öğretmenle birlikte 35 kişilik bir kadro ile 591 ortaokul, 553 üniversite sınavlarına hazırlanan toplam da 1144 öğrenciye takviye kursları verilecektir.Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi öğrencilere olmak üzere Mahçiçek, bugün attığımız adımların sonucunu yıllar sonra alacağız bundan eminim ifadeleriyle gençlere verdiği önemi de şöyle aktardı:

“Böyle sizlerle olduğum zaman biraz daha gençleşiyorum, dinamizm kazanıyorum. Çünkü biliyorum ki bu ülkenin ümidi sizlersiniz, bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Bu ülkeyi gelecekte daha iyi yerlere taşıyacakta sizlersiniz. Bu ülkenin en güzel evlatlarını yetiştirecek annelerde sizler olacaksınız İnşallah. Sizlere yaptığımız hizmetlerin bizim için maddi anlamda çok kıymeti yok. Esas olan, sizleri bu topluma kazandırabilirsek, bu toplumun daha iyi noktalarına taşıyabilirsek bir başka ifade ile bu ülkeye bu memlekete daha iyi hizmet eder hale getirirsek, bizler için mutluluğun en güzeli bunlar. Gerçekten de bugüne kadar fiziki anlamda çok hizmet yaptık, gerek köylerde gerek şehir içinde ki mahallelerimize ama bizim için o fiziki alanda yaptığımız yolların, parkların ve ona benzer hizmetlerin çok daha öncesinde olan hizmet eğitim hizmetleridir.Eğitime yaptıkları hizmetlerden bahseden ve eğitimin ne derece önemli olduğunu gençlere aktaran Başkan Mahçiçek sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

“Kahramanmaraş’ta Onikişubatımız da dört noktada bu sene bu etkinlik merkezlerimizde, sizlere eğitim imkanınızın kolaylaştırılması için ya da başarınızın daha üst noktalara taşınabilmesi için bu dört noktada eğitim merkezlerimizi açtık. Şuna da dikkat ettik, bizim imkanımız yok, okumak bize sıkıntı ya da zor şartlarda okuyoruz diyen çocuklarımıza öncelik tanıdık. Başka bir ifade ile dar gelirli ailelerimizin çocuklarına öncelik tanıdık. Onun için artık bahanemiz yok. Hep beraber çok iyi çalışacağız. Biz hep beraber birinci olmalıyız.” sözleriyle etkinlik merkezinin Kahramanmaraş’a ve öğrencilere hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederek, öğrencilerden büyük başarılar beklediklerini de dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER